19:34, 17.06.2020

Парламентарі: податковий закон 1210 потрібно зупинити

Поки відстрочити податковий закон 1210 вдалося лише на 3 тижні.

поділитись:
Парламентарі: податковий закон 1210 потрібно зупинити - фото 1
«Тисячу сто сторінок, 269 тисяч слів для того, щоб за одну ніч їх прочитати! Ось такі закони приймаються, наслідки будуть катастрофічними!», - з трибуні Верховної ради відзначив політик Олексій Гончаренко.

Так у опозиції ще взимку аргументували чому необхідно призупинити податковий закон 1210. Щоправда, змогли це зробити лише на три тижні. Те, що переглядати потрібно, зрозумів і президент – висунув вимогу - за 10 днів внести правки. Тим часом у Кабміні приготувалися розгортати український експорт. Але через ухвалений юридичний напівфабрикат у боротьбі за валюту доведеться здатися. Північному сусідові.

«Зараз ми будемо платити в два рази більше ренти, ніж наші російські конкуренти. Це говорить про те, що ми продамо менше своєї продукції і на ці ринки зайдуть росіяни», – зазначає президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Металурги просять – збільшення ренти відтермінувати на рік. Як це зробити - офіс Президента зібрав спеціальну групу - і десять днів тому повідомили, що за калькулятори взялися у мінфіні та мінекономрозвитку.

«Для того, щоб зрозуміти власне на скільки оподаткування відповідає реаліям і я думаю, що ми отримаєм найближчим часом пропозиції так само від уряду яким чином оподатковувати ці операції, яким чином оподатковувати видобувні галузі», - зазначає заступниця керівника офісу президента Юлія Ковалів.

Обґрунтування ренти нам не вдалося отримати ані у мінфіні, ані у мінекономрозвитку. На 25-й день після вимоги Президента вести правки - робоча група зустрічається удруге.

«Робоча група не запрацювала, сьогодні знову були дані обіцянки, що така група буде створена спільно з мінфіном, мінекономіки. На превеликий жаль, ми бачимо, що та можливість, яку дав президент, виправити цей законопроект щоб він не нашкодив реальному сектору промисловості, на жаль вона не береться», - каже президент обєднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

За півтори години за зачиненими дверима, група ухвалила зміни, які стосуються адміністрування податків, а от правок, які б стосувалися галузі, що приносить державі третину усієї валютної виручки та у якій задіяні майже півмільйона людей – не дочекалися.

«Гворіть про те, яким чином вплинуть акцизні платежі вплинуть збільшення ренти на економіку - ці розрахунки не зроблені. В кінцевому підсумку це позначиться на заробітній платі, на кількості робочих місць», - зазначає народний депутат Муса Магомедов.

Більше сотні правок тільки у нардепа Олексія Гончаренка. Не йме віри, що навіть те, що встигли напрацювати його колеги, потрапить найближчим часом до сесійної зали.

«Часу обмаль, а я не бачу жодних рухів щодо цього закону. Тож мені здається, що більше робиться вигляд, що ми чуємо бізнес. Віз і нині там закон почав діяти і вже починається його негативний вплив на бізнес», - зазначив Гончаренко.

Минулого року українські металурги уже мали збитків на 31 мільярд гривень. Галузь працює на 70% потужності і падіння не уникнути.