21:53, 12.05.2020

Перший етап послаблення карантину – як зараз працюють кафе

Відтепер українці можуть гуляти в парках, скверах та на узбережжях. Також уряд дозволив працювати салонам краси, музеям, бібліотекам та ресторанам. Що загрожує порушникам?

поділитись:
Перший етап послаблення карантину – як зараз працюють кафе - фото 1

Один з ресторанів Маріуполя. Літня тераса. Розрахована на 13 столів. На вході - антисептик.
Меню в руки не дають. Із пропозиціями можна ознайомитися або на сайті, або ж порадитися з офіціантом.

«Страви і напої ми можемо подати або в одноразовому посуді, або в нашій класичній, це дозволено. Ви можете розрахуватися карткою, безконтактно, якщо вам це зручно, або готівкою. Ми приносимо на край столу, залишаємо, ви кладете, я потім приношу здачу. Потім після кожного гостя обробляємо», - розповідає офіціант рестобару.

Крім того, офіціанти працюють у рукавичках, масках та захисних окулярах. Так подають замовлення.
Після кожного відвідування - дезінфекція. За одним столом - тільки двоє клієнтів. Виняток - діти до 14 років. Через те, що люди бронюють місця - натовпу немає.

«Ми за вчорашній день попрацювали активно. Були випадки, коли приходили втрьох. Ми можемо розсаду на два недалеко стоять столу, навіть трьох. І їм дуже сподобалося, ми отримали позитивні відгуки і дуже цьому раді», - розповів менеджер рестобару.

Богдан підприємець. Продає їжу з собою. Каже, збитки є, проте ціни не збільшуватимуть. Працюють за встановленими правилами.

«Все робиться через віконце, все в рукавичках, стерилізується кожен день, миється, чиститься. Якраз перший день тільки відкрилися, люди толком є, так як тільки смягчіли цей карантин», - розповідає підприємець Богдан Логозинський.

Дотримування правил у ресторанах та магазинах контролюють представники міськради. Створено 24 групи. Вони - працюють щоденно. Якщо підприємці порушуватимуть санітарні вимоги...

«Перший раз попередження, потім виписаний адмінштраф. Якщо це системне порушення, тоді це винесення проекту рішення в закриття об'єкта до кінця карантину», - зазначив директор департаменту з питань економіки Євген Бодягін.

Тож тепер вихідний можна провести з кавою в парку чи за столиком у ресторані. Проте, не забувайте мити руки та тримати безпечну дистанцію.