18:14, 12 січня

Під час пандемії лікарі стали ще й психологами. Що дозволяє їм самим не здаватися?

І реаніматологи, і психологи! Лікарі відділень інтенсивної терапії не лише виводять своїх пацієнтів з важких станів, а й підтримують їх морально. У якому режимі працюють медики?

поділитись:
Під час пандемії лікарі стали ще й психологами. Що дозволяє їм самим не здаватися? - фото 1

У відділенні інтенсивної терапії 17-ої київської лікарні 10 місць. І жодного вільного, відколи тут приймають хворих на Covid-19. Галина прийшла у відділення одразу після інтернатури і вже 4 роки працює анестезіологом. Останнім часом навантаження зросло в рази, бо пацієнти з ускладненнями коронавірусу потребують 100% уваги.

«Мало того, що ти повинен постійно стежити за їх показниками, ти повинен працювати і, можна сказати, психолгии. Вони стають апатичні, вони виснажуються, вони дуже втомлюються, ти їх намагаєшся напоїти, а вони не хочуть на це все витрачається дуже велика сила, енергія як морально, так і фізично», - лікар-анестезіолог Галина Славута.

Чіткого зв'язку між віком пацієнтів, наявністю супутніх патологій та перебігом хвороби анестезіологи не бачать.

«У нас були вікові пацієнти, яким було під 90 років, ми їх виписували додому. А були, на жаль, пацієнти 45-50 років, які, на жаль, вмирали», - розповідає лікарка.

У найскладніших випадках допомогти здатне лише сучасне обладнання, як от цей апарат ШВЛ, який успішно працює в лікарні.

«Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за цей подарунок. Будь-якому анестезіологу приємно виходити на роботу, знаючи, що у тебе за спиною є якісна апаратура, з якою можна працювати, в якій ти впевнений на сто відсотків», - каже Галина Славута.

Апарат експертного класу підлаштовується під особисті потреби кожного пацієнта. Він компактний, мобільний та має достатньо програм, аби відновити функцію легень.

«На сьогоднішній день це одна з таких нагальних потреб, все-таки важких хворих стало більше, і нам цих апаратів не хватає, тому ми дуже дякуємо», - каже заступник директора київської лікарні №17 Наталя Мельник.

Рінат Ахметов першим в Україні відреагував на загрозу епідемії. Він залучив усі активи SCM і виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом.

«Фондом було створено проект "Боротьба з ковід-19 в Україні", який став частиною програми" Ринат Ахметов - порятунок життів ". Даний проект не має аналогів з країні. Було закуплено понад 1000 тисячі одиниць медичного обладнання для державних лікарень і лабораторій», - зазначив представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Серед цього обладнання - і 204 апарати ШВЛ, які передали державним лікарням у 24 регіонах України та Києві. Вони вже допомагають рятувати людські життя.