11:21, 22.11.2020

Підробка чи справжні? У Маріуполі частіше стали з’являтися фальшиві гроші

У Маріуполі нетверезий чоловік спробував розрахуватися фальшивою купюрою у 1000 гривень. За даними правоохоронців, останнім часом таких випадків побільшало.

поділитись:
Підробка чи справжні? У Маріуполі частіше стали з’являтися фальшиві гроші - фото 1

Людмила Антонова - власниця відділу жіночої білизни. Каже, тиждень тому покупець намагався розрахуватися з нею підозрілою тисячею гривень. Проте жінка вчасно виявила шахрайство.

«Точно така ж, як в оригіналі. Просто вона тонка, Не було шорсткості, Не було блиску на ній, ось ЦИХ ось тонких смуг збоку. Ось цього знака, блиску Не було. І, як би, гроші тримаємо в руках - Чи не було опуклість тисячі. Просто вона тонка, красива папірчик. Прям ось з оригіналом різниці ніякої», - розповідає жінка.

Підприємниця наголошує, навіть на детекторі валют ця купюра не відрізнялася від справжньої. Після того, як пані Людмила відмовилася брати фальшивку, покупець намагався розміняти її у сусідніх магазинах та кафе. Обличчя чоловіка зафіксувала камера спостереження. З такими випадками знайома й продавчиня Оксана. Жінка розповіла, як "липову" тисячу взяла її знайома.

«Це люди, які йдуть в певні моменти - ввечері, коли багато людей, коли тебе розривають на дві частини. Тобі потрібно одних людей обслужить, друге. І ось в цей момент вона тисячу гривень взяла, 800 дала здачі. Це теж досвід, просто дорогою».

Купюру в тисячу гривень ввели в обіг рік тому. Та навіть зараз не всі знають, як вона має виглядати.
Щоб відрізнити справжню тисячу гривень від фальшивої, фахівці радять звертати увагу на спеціальний елемент - спарк - у вигляді квітки-кристалу. На справжній банкноті він має змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.

«Є ще один інноваційний елемент захисту - це віконно-захисна стрічка, яка частково введена в товщу паперу. Вона пурпурна, полімерна і містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба, малого державного герба України. Якщо міняти кут нахилу банкноти, то спостерігається так званий кінетичний ефект. Тобто, змінюється напрямок руху її фонового зображення», - розповідає спеціаліст банку Докія Кузьменко.

Нагадаємо, днями правоохоронці викрили маріупольця, який розрахувався в кафе фальшивою купюрою в 500 гривень.
За це зловмиснику загрожує до трьох років позбавлення волі. Правоохоронці закликають маріупольців бути уважними та повідомляти про порушення за номером 102.