17:07, 12.08.2020

Поверніть право голосу Донбасу – жителі Донеччині запустили у соцмережі флешмоб

Секретар Маріупольскої міської ради Степан Махсма анонсував створення громадського неполітичного руху «Поверніть голос Донбасу»!

поділитись:
Поверніть право голосу Донбасу – жителі Донеччині запустили у соцмережі флешмоб - фото 1

Нагадаємо, минулого тижня Центральна виборча комісія вирішила, що місцеві вибори неможливо провести на території 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області. У список увійшла і Сартанська ОТГ.

Жителі області вже почали збір підписів за повернення права голосу Донбасу. А сьогодні секретар міської ради і колишній голова сільської ради Сартани Степан Махсма анонсував створення громадського неполітичного руху «Поверніть голос Донбасу»!

Поверніть право голосу Донбасу – жителі Донеччині запустили у соцмережі флешмоб - фото 24094

Відеозвернення до президента він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

"Шановний Володимире Олександровичу! Почуйте нас! Поверніть голос громадам! Сьогодні через непродумане рішення ЦВК 500 тис. виборців Донецької і Луганської областей позбавлені права голосу. З них - 100 тис. ваших виборців. З п'ятниці 7 серпня мешканці намагаються домогтися повернення своїх конституційних прав. Але їх не чують", - наголосив Степан Махсма.

До громадського руху «Поверніть голос Донбасу» вже приєдналися представники громад Сартанської ОТГ, Авдіївки, Мар'їнського та Волноваського районів, депутати проукраїнських політичних сил від Доннечиини, йдеться у допису.

"Усі громади готують дані для військово-цивільної адміністрації про тих селищах, які мирні, і де потрібно повернути голосування. Наприклад, Сартанські ОТГ. Володимире Олександровичу! Ми - живемо на підконтрольних української влади територіях Донбасу, ми - представники різних громад і територій. І до нас продовжують приєднаються всі, кому важливо зберегти своє право голосу. Дайте нам можливість обрати проукраіскіе сили на місцевих виборах", - наголосив Махсма.

 

Нагадаємо, 10 серпня група народних депутатів, в числі яких і представники Маріуполя Сергій Магера та Вадим Новінський, зареєстрували «Проект Закону про забезпечення проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року». Документ №3976 поданий на розгляд до Верховної Ради.

У свою чергу голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко практично переклав відповідальність за скасування виборів на Донбасі на військово-цивільні адміністрації. Він зауважив, що 7 серпня до ЦВК надійшли висновки з Донецької та Луганської ВГА про виборчі дільниці, на яких можливо/неможливо здійснювати підготовку і проведення місцевих виборів. Діденко не виключив, що в разі поліпшення ситуації вибори в цих 18 громадах Донбасу відбудуться вчасно.