12:00, 16 вересня

Працівники маріупольського театра скаржаться на молодь

Наражають на небезпеку акторів та навіть розбивають вікна. Віднедавна у соцмережах почалася жвава дискусія, у центрі уваги якої стали підлітки, які грають у волейбол у Театральному сквері. Працівники закладу переконані - є багато інших, більш придатних для таких розваг, місць. Але діти йти не хочуть

поділитись:
Працівники маріупольського театра скаржаться на молодь - фото 1

 

Грають з м'ячем в одному великому колі або ж маленькими групами, як на відео. Щовечора позаду Драмтеатру збирається чимало молоді, аби пограти у волейбол. Проте цим невдоволені працівники театру, мовляв, сквер - це не спортивний майданчик. Обурені тим, що м'яч інколи відлітає та б'є по стінах.

«Ну, пробачте, на цвинтарі не грають чомусь... І головне, повинні розуміти, що ми пам'ятка архітектури. Я просто повинен реагувати на ці випадки, коли м'яч попадає навіть в стінку, бо ми, наш театр зроблений з інкерманського каменю», - акцентує генеральний директор Донецького драматичного театру Володимир Кожевніков.

Також театрали скаржаться - ходити на роботу - небезпечно - бо одного разу м'яч розбив вікно у гримерці та вдарив акторку по голові. Наголошують - відходити подалі підлітки відмовляються, ще й у грубій формі.
Гравці ж це заперечують. Ользі 14, вона професійно займається волейболом, та сюди приходить, аби цікаво провести час із друзями. Говорить, з працівниками установи не сваряться і намагаються дослухатися до зауважень.

«К нам если подходят, мы нормально, просто разговариваем. Договариваемся и всё, мы расходимся. А на скандалы, ну, прям кричать, матом ругаться, мы не делали такого, я не слышала про такое», - каже дівчина.

Мілена почала приходити сюди цього літа. Каже, обрали саме це місце, адже поблизу спеціалізованих майданчиків, де вмістилося б багато людей - немає. Дівчина розказує, періодично виходять працівники театру та лаються, мовляв діти заважають творчому процесу. Не заперечує, м'ячі дійсно іноді долітають до вікон, проте повертаються до гравців не завжди цілими...

«Просто запугивали. Снимали на камеру нас и говорили: "Сейчас мы вызовем полицию". Ну, залетает мяч на балкон и забирают их актёры, ножом их режут и вот так выбрасывают мяч».

Співробітниця ж театру пані Наталя переконує: це наклеп і такого вона чи її колеги точно не робили.
Активно обговорювати ситуацію маріупольці почали у соцмережах. Думки містян розділилися. Наприклад, радник міського голови вважає, що через декілька інцидентів не варто забороняти всім підліткам грати у волейбол у Театральному сквері.

«Там є камери, там можна побачити, хто це зробив, можна звернутися до батьків. Ну, це не дуже велика проблема, насправді. Комусь незручно парковки, комусь незручно діти на велосипедах, або самокатах. Ну, це завжди комусь щось буде незручно. І тому, громадське місце, воно на те і громадське, що громадськість має якось знаходити спільну мову і вчитися співіснувати одне з одним», - вважає радник міського голови на громадських засадах Петро Андрющенко.

Стосовно ж альтернативи - то її в місті багато, запевняють у міськраді.

«Они безусловно могут воспользоваться как нашими клубами М-Спорт в качестве локации или сами собираться, если они имеют такое желание. В качестве локации могут использовать площадки при школах, которых сейчас, в последнее время понастроили немало, где предоставлены совершенно комфортные условия», - зазначив начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.

Юристи ж наголошують, якщо діти і справді щось порушили, то треба ловити "на гарячому", фіксувати це та одразу викликати правоохоронців.

Стосовно ж компромісу деякі містяни пропонують театралам спробувати порозумітися з підлітками, влаштувати їм екскурсію, запросити на виставу або навіть самим пограти з ними у волейбол.