09:28, 13.04.2020

Профтехучилища проведуть атестацію випускників онлайн, - МОН

У міністерстві освіти та науки України заявили, що училища і технікуми повинні провести атестацію випускників онлайн, якщо її дата випадає на період карантину.

поділитись:
Профтехучилища проведуть атестацію випускників онлайн, - МОН - фото 1

Профтехзаклади отримали роз'яснювальний лист від МОН. У ньому даються пояснення, як завершити навчальний рік.

"Зараз у нас така ситуація, коли більша частина учнів профтехзакладів чекає завершення карантину, щоб пройти кваліфікаційну атестацію і отримати диплом. Щоб вони не втрачали час, ми просимо установи провести атестацію дистанційно і таким чином перевірити знання та вміння випускників", - пояснив заступник міністра освіти та науки Петро Коржевський.


Як враховувати виробничу практику, яка повністю або частково припала на період карантину, а перенести її в дистанційний формат не можна через особливості професії? МОН пропонує враховувати оцінки учнів з виробничого навчання, яке вони відпрацювали в закладі з майстрами. При цьому мова йде про оцінку тільки тих тем, практика для яких була запланована на час карантину. Це дозволить допустити випускників до дистанційної державної кваліфікаційної атестації.

"Ми сподіваємося, що освітні управлінці і учні поставляться з розумінням до такого рішення. Адже зараз, в умовах, в яких опинилася Україна і весь світ, ми повинні швидко реагувати на виклики, давати гнучкі і правильні рішення, щоб забезпечити безперервний освітній процес", - зазначив Петро Коржевський.