11:07, 18.01.2020

В регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу, стійкого до лікарських засобів

Розпочалися поставки в усі регіони країни високоефективного протитуберкульозного препарату Deltyba (деламанід), який критично важливий для комплексного лікування пацієнтів зі мають стійкість до протитуберкульозних препаратів.

поділитись:
В регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу, стійкого до лікарських засобів - фото 1

9 cічня 2020 року перша частина з 1 617 курсів препарату надійшла в Україну. У цьому році МОЗ замінила офіційного дистриб’ютера препарату в Україні. Це дозволило купити препарат за вігіднішою для країни ціною.

Деламанід - похідне нітро-дигідро-імідазо-оксазолу, що пригнічує синтез клітинної стінки мікобактерії туберкульозу та має високу активність проти внутрішньоклітинних мікобактерій туберкульозу в макрофагах, володіє стерилізучою та бактерицидною дією на мікобактерії туберкульозу.

Його використання схвалено у квітні 2014 року Європейською агенцією з медпрепаратів (EMA) «як частину належного комбінованого режиму лікування легеневого мультирезистентного туберкульозу у дорослих, у випадках, коли через резистентність або погану переносимість препаратів не можна призначити ефективну схему лікування». Деламанід рекомендований ВООЗ для лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.

В 2018 році в Україні було зареєстровано 6336 випадків мультирезистентного туберкульозу та 1204 випадків туберкульозу із розширеною резистентністю, за 1-е півріччя 2019 року відповідно: 1539 та 280.

Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними, тому часто люди звертаються до лікаря на пізніх стадіях хвороби. Це, у свою чергу, призводить до подовження терміну лікування. Також можуть виникнути ускладнення.

Один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей. Тому важливо, щоб люди при перших проявах симптомів туберкульозу зверталися до свого сімейного лікаря:
• кашель, який не припиняється понад 2 тижні
• різке схуднення
• нічна пітливість
• слабкість.

Симптоми активної форми ТБ: кашель з мокротинням, інколи з кров'ю, біль у грудях, втрата ваги, нічна пітливість, підвищена температура.
Пам'ятайте, що туберкульоз можна вилікувати після тривалого курсу антибіотиків.

Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив онлайн тест, який допоможе вам визначити групу ризику туберкульозу. Тест можна пройти тут.