10:14, 02.07.2020

Прожитковий мінімум – збільшено

Разом з прожитковим мінімумом зросте і найменша пенсія, яка становитиме тепер 1712 гривень. Також зміняться суми низки соцвиплат.

поділитись:
Прожитковий мінімум – збільшено - фото 1

Що ж можна дозволити собі за такі гроші? Та коли очікувати наступного перерахунку?

 

Маріупольські пенсіонери зізнаються – пенсії вкрай не вистачає. Всі гроші йдуть на ліки та комірне.

«Дві тисячі. Мені треба комуналку, я ніколи не була винна за комуналку. А зараз ми винні, тому що синові робили операцію. Ні на що не вистачає, ми в боргах по горло», - розповідає пенсіонерка Кіра Банова.

Іван придбав на ринку Овочів. Упевнений, на прожитковий мінімум не зможе дозволити собі навіть цього.

«Ось пакетик - 150 гривень. В принципі, нічого такого не взяв ... Ну на 2200 гривень, в принципі, там немає і не потреб і, в принципі, немає і життя. Мені здається, може навіть не вистачити на оплату комунальних послуг», – зазначає покупець

З липня прожитковий мінімум в Україні збільшили. Для працездатних осіб - майже до 2200 гривень. Пенсіонерам - розрахували трохи менше.

«З 1 липня прожитковий мінімум становить 1712 гривень. До цього він був 1638 гривень. Тобто на 74 гривні зростає мінімальна пенсія. Якщо є переработано 30 і 35 років стаж - за кожен рік буде перераховано надбавку до пенсії», - розповіла заступниця начальника маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду Ірина Кравець.

Також у середньому на 100 гривень виросли соціальні виплати.

«Зроблено автоматичний перерахунок державних соціальних допомог, пов’язаних з прожитковим мінімумом. Це допомога одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім'ям, допомога на дітей та дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», - зазначила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Маріуполя Віта Іваннікова.

Наступного разу прожитковий мінімум змінять 1 грудня. Щоправда, великих сум у гаманцях від того не додасться.