20:29, 22.05.2020

Реформа Укрзалізниці буксує

Сервіс не європейський, порушень на десяток мільярдів гривень, - це результат держ-аудиту Укрзалізниці.

поділитись:
Реформа Укрзалізниці буксує - фото 1

План реформування головного перевізника країни, - як виявилося, - є. Але він у Парламенті припадає пилом ще з минулого року.

Одразу Два законопроєкти про реформування Укрзалізниці - на тупиковій колії. Ще від минулого літа вони - аніруш з парламентського профільного комітету. Один туди подали депутати «Євросолідарності», другий - альтернативний, - але за суттю схожий, - розробили самі члени комітету з провладної фракції. На черговому засіданні за жоден з документів зібрання не взялося.

"Потрапили у комітет у вересні минулого року, про реформування «Укрзалізниці» - ми ж….. А ви шо не читаєте? Ми працюємо над ними. Нууу, це дуже складно швидко зробити … За.. менш, ніж з вересня… не так багато часу…", - каже член комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України Микола Тищенко.

Нові закони допомогли б дати лад фінансам усередині монополіста. Нині усі гроші в одній купі. А можна було б відділити вантажні перевезення від пасажирських, утримання інфраструктури від обслуговування потягів... За євростандартами. А поки депутати у комітеті транспорту та інфраструктури зволікають, на залізниці квітне корупція та безгосподарність. Результати останньої перевірки:

"Загалом ревізією встановлено порушень фінансової дисципліни та недоліків у діяльності АТ «Укрзалізниця», що впливають на фінансово-господарську діяльність, на суму 2,9 млрд грн. Крім того, ревізією встановлено порушень у сфері проведення публічних закупівель на суму 8,9 млрд грн".

Більше, ще більше перевірок – от що треба робити, - певен член комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної ради України Костянтин Бондарєв.

"Ми вже зареєстрували проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії, яка перевірить ефективність управління керівниками, які там сьогодні є".

І на додачу ще один законопроєкт потрібен. Ті два, що вже є, - не такі.

"Сьогодні нема рішення про його підтримку. В дуже скорий час з’явиться закон депутатський, який буде зареєстровано і буде підтримано", - зазначає Костянтин Бондарєв.

Ні про новий документ, ні про нікчемність старих двох інший член комітету Олександр Скічко нічого не знає. Каже, - і він, і колеги збираються розглядати законопроєкти, що вже існують, а не той, якого ще немає.

"Я думаю, що найближчим часом буде організовано підкомітет і там буде розглядатися цей законопроект, тому, думаю, не забариться з реформуванням", - каже член комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної ради України Олександр Скічко.

Не менше за пасажирів залізничної реформи очікують промисловці. Їм товар возити треба. Від вантажних перевезень залізниця має понад вісімдесят відсотків прибутку. Завищена вартість перевезення вантажів фактично компенсує наслідки безладу у фінансах Укрзалізниці.

"Если мы говорим о долгосрочной перспективе, - единственный путь не латать дырки, а заняться реформированием Укрзализныци. То, что этот законопроект лежит в комитете – это неправильно. Нету нормальной коммуникации между народными депутатами и комитетом и министром", - каже президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Появу нового законопроєкту, як і розгляд старих, нардепи обіцяють розглянути до літніх канікул.