20:10, 09 березня

Ректор національного медичного університету ім. Богомольця розповів про коронавірус

Чому виникла чергова хвиля захворюваності на коронавірус? Якого ефекту медики очікують від вакцинації, яка триває в усьому світі? Та чи варто боятися ускладнень від Ковіду, якщо перехворів легко?

поділитись:
Ректор національного медичного університету ім. Богомольця розповів про коронавірус - фото 1

Прогулянки містом - найкращий спосіб відновити сили, каже Наталя. А після вимушеної самоізоляції вони стали майже щоденним сімейним ритуалом. На ковід мама із сином перехворіли одночасно.

ПЛР-тест зробили одразу для двох, побоювання про те, що хворі на ковід - підтвердилися. Перебіг був легким, але психологічно - весь час у напруженні. І навіть тепер, коли хвороба позаду, Наталя хвилюється щодо відстрочених реакцій. Адже ускладнення від коронавірусу можуть проявитися не одразу.

«Якщо є симптоми, то треба перевіряти, чи ці симптоми відповідають якійсь патології. Я не думаю, що безсимптомний одужавший пацієнт він потребує якихось особливих чек-апів протягом тривалого часу», - каже анестезіолог, ректор медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин.

Анестезіолог-практик також коментує чергову хвилю захворюваності в Україні.

«Як і при інших епідеміях, які були до цього, ці піки - вони будуть з'являтися, але я думаю, що вони будуть зменшуватися, особливо на фоні вакцинаційної кампанії, яка проходить по всьому світу».

На те, щоб побачити результати вакцинації в Україні, знадобиться кілька місяців. Адже зараз кількість людей, які мають щеплення, вкрай мала та не може впливати на загальну епідеміологічну ситуацію.

На питання щодо лікування та профілактики коронавірусу Юрій Кучин відповідав під час онлайн-трансляції. Щотижня в межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" експерти-медики діляться своїм досвідом. У межах проєкту з рекомендаціями лікарів ознайомилися понад 2,5 мільйони людей.