19:15, 26.08.2020

Робота за покликанням

Інженер-програміст Тамара Толмачова вже 30 років впроваджує сучасні технології на комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест. В яких проєктах брала участь? Та що допомагає відволіктися від роботи?

поділитись:
Робота за покликанням - фото 1

Ми продовжуємо цикл сюжетів присвячених Дню незалежності про металургів, які прийшли в професію на початку 90-х. І бачили, як разом із країною змінювалося підприємство.

Тамара Толмачова влаштувалася на маріупольський комбінат імені Ілліча відразу після інституту. І затрималась - аж на 30 років. У конверторному вона здебільшого сидить за комп'ютером, бо працює в відділі оптимізації систем управління.

««Я потрапила в свою спеціальність. Мені завжди подобалося, от якось я вгадала, і мені ніколи не було нудно. Якщо у людини є робота, і ти впевнений у завтрашньому дні - це дуже багато для людини», - каже інженер-програміст.

У цій галузі, каже, найбільш помітно, як змінювались IT-технології.

«Починали з того, що комп'ютери були взагалі, скажімо так, величезні, займали цілі зали. Потім ми перейшли на персональні комп'ютери. Завжди треба було вчитися, скажімо так. Самостійно вже в подальшому, тому що змінювалися операційні системи, змінювалися мови. Ми ніби завжди на гребені, тому що зараз IT-технології, без них ніяк не обійтися».

Співпрацювала з дослідними інститутами Дніпра та Донецька, набиралася досвіду в командируваннях. А вже в Маріуполі допомагала впроваджувати нові автоматизовані системи.

«Запуск МБЛЗ - це машина безперервного лиття заготовки - третьої машини. У минулому році була запущена четверта машина. Ми беремо участь в самому технологічному процесі. І в разі, якщо щось не працює, щось це, ми, звичайно, вже безпосередньо несемо відповідальність», - каже Тамара Толмачова.

Відволіктися від роботи допомагають рідні. Вільний час пані Тамара присвячує сім'ї, подорожам і улюбленому заняттю.

«Завжди моя мрія була малювати, скажімо так. Ну і я як можу, так малюю. Ось зараз я більше навіть собі дозволяю цього робити. Нехай у мене виходить, не виходить, але я стаю іншою людиною, коли займаюся цим».

Комбінат завжди дає впевненість у майбутньому, говорить Тамара Василівна. І для себе, і для всієї країни.