19:15, 10.11.2020

Відповіді на гострі питання про Covid-19 тепер можна отримати онлайн

Ажіотаж на комп’ютерну томографію легень при Ковід необґрунтований. А надмірне вживання деяких препаратів ладне призвести до незворотніх наслідків у майбутньому. На цьому наполягають фахівці. Лікарі готові ділитися досвідом та давати поради. Де їх можна почути?

поділитись:
Відповіді на гострі питання про Covid-19 тепер можна отримати онлайн - фото 1

Останні чотири місяці початок чергування Сергія Дуброва нагадує збори вогнеборця на виклик. Потрібно убезпечити себе, аби врятувати життя інших.

На найближчі чотири години телефон та особисті речі залишаються поза червоною зоною. Зв’язок із зовнішнім світом лише по рації. Лікар розповідає про стан пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії. Нині у 17 лікарні Києва зайняті усі 60 ліжок, передбачені для недужих на коронавірус.

«Постійний потік карет швидкої допомоги. Постійно привозять хворих. Всі пацієнти, які госпіталізовані до нашого закладу, вони є всі тяжкими, всі потребують кисню», - розповідає лікар-анестезіолог Київської міської клінічної лікарні Сергій Дубров.

«Ковід-атеїсти» - так називає лікар людей, які не вірять у небезпеку коронавірусу. Знімок легень саме такого пацієнта бачимо на моніторі. Літній чоловік потрапив до лікарні буквально синій від нестачі кисню в організмі.

«Ми бачимо уражені обидві легені, практично повністю, коли пацієнт трошки дійшов до тями, я запитав його, мабуть ви не вірити в коронавірус. Він сказав, що до цих пір не вірив. Тепер уже повірив. На превеликий жаль, цей пацієнт через 2,5 тижні помер», - каже лікар.

Щоби розвінчати міфи про Covid-19 та дати поради щодо діагностики та лікування, Сергій Дубров узяв участь в онлайн-розмові «Запитай у лікаря».

«Дуже важливо людям отримати відповіді саме на ті запитання, які їх цікавлять від фахівця», - наголошує Сергій Дубров.

Упродовж першої онлайн-трансляції до розмови з лікарем долучилися 1,5 тисячі користувачів. Сергій Дубров устиг відповісти на понад 80 запитань. В одній із відповідей звернувся до тих, хто, отримавши позитивний ПЛР-тест, одразу стає у чергу на комп’ютерну томографію легень.

«Забути взагалі цей сумашедший ажіотаж з КТ. На два тижні наперед у Києві розписані черги на проведення КТ, яке абсолютно не має ніякого значення в плані вибору тактики лікування», - наголошує Сергій Дубров.

Зловживання антибіотиками - ще одна помилка, якої припускаються хворі на коронавірус, що лікуються вдома.

«З 200 хворих лише 7 потребують антибіотиків. Немає необхідності призначати антибіотики при вірусному захворюванні. З одного боку – це шкода для пацієнта, з іншого боку - це шкода для популяції людей в цілому у всьому світі».

Онлайн-розмови «Запитай у лікаря» стануть регулярними. Це новий проєкт Фонду Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров’я.

«Це серія онлайн-трансляцій з найкращими фахівцями МОЗ, під час яких будь-хто може поставити лікарям запитання і дізнатися достовірну розлогу інформацію, як лікувати цю хворобу. Проект «Запитай й лікаря» реалізовується в рамках програми «Рінат Ахметов – порятунок життів», - розповіла директорка Департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Щотижня зрозумілі відповіді на складні запитання даватимуть провідні імунологи, анестезіологи, реаніматологи та інфекціоністи країни. Стежити за трансляціями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook. Наступна онлайн-розмова відбудеться у середу, 11 листопада. На запитання відповість лікар-пульмонолог Світлана Гук.