21:31, 10.04.2020

Роботи не стало. Чим платити за орендну житла?

На карантині та без грошей. Через пандемію в багатьох українців з'явилися проблеми з роботою. Особливо важко тим, хто орендує житло. Як реагує на зміни ринок нерухомості та скільки зараз коштує винайняти квартиру в Маріуполі?

поділитись:
Роботи не стало. Чим платити за орендну житла? - фото 1

Тетяна орендує житло разом із матір'ю та сестрою. Дівчина розповідає, нещодавно - переїхали на іншу квартиру. Адже знайшли дешевший варіант. І це дуже вчасно. Бо в період карантину довелося змінити роботу.

«Як виявилося, касири, продавці - це зараз дуже навіть актуальна вакансія. Якби я жила одна і знімала б квартиру, на якій я жила раніше, я б не змогла її потягнути. Десь близько 5-6 тисяч гривень разом з комунальними послугами ми виплачували», - каже орендаторка.

Через обмеження під час пандемії постраждали насамперед всі ті, хто працював у сфері обслуговування. Тому орендодавці змушені переглядати вартість за житло. Ще взимку однокімнатна квартира в центрі Маріуполя з ремонтом і технікою коштувала до 5 тисяч гривень. Нині таку ж можливо знайти за 3500.

«Так, ви можете сказати, мене це не стосується, ну нічого. Але я вас відразу попереджаю, що ринок оренди просів. І люди зараз, якщо вийдуть на ринок, вони за менші гроші знайдуть те ж саме. І просто з'їдуть, і ви залишитеся ні з чим», - розповідає керівниця відділу нерухомості Луїза Наливай.

Рієлтори також знижують ціни за свої послуги.

«Зараз орендар з живими грошима на вагу золота. І я не можу собі як професіонал дозволити залишити свою комісію тією ж. Людина не зніме квартиру, і мій власник, який здає цю квартиру, залишиться зі своєю квартирою, буде сам платити комунальні», - керівниця відділу нерухомості Луїза Наливай.

А ось на оренду будинків, за словами експертів, попит - зростає! Люди готуються до можливого продовження карантину й влітку. Мовляв не хочуть застрягнути в чотирьох стінах. Тому шукають варіанти - житла з власним подвір'ям.