17:40, 29.05.2020

Розслідувати корупцію в енергетиці. Олексій Гочаренко впевнений, що до них причетний Герус

Народний депутат України Олексій Гончаренко вимагає розслідувати корупційні схеми в енергетиці. Каже, до них причетний і глава профільного парламентського комітету Андрій Герус та різні чиновники.

поділитись:
Розслідувати корупцію в енергетиці. Олексій Гочаренко впевнений, що до них причетний Герус - фото 1

 

"Київтеплоенерго продає електроенергію по 1 грн 31 коп. За кВт год з фірми прокладки. А далі вона проходить на Укрзалізницю за ціною 1 грн. 69 коп. Київтеплоенерго з одного боку, з іншого - державна Укрзалізниця. А між ними сидять паразити. Тільки за перший квартал цього року ця схема завдала збитків Україні на 321 млн гривень", - говорить Олексій Гончаренко, народний депутат України, фракція партії" Європейська солідарність ".


Це лише одна з багатьох схем, завдяки яким держава втрачає, а окремі бізнесмени наживаються, - каже нардеп. Все, що знає про корупцію в енергетиці розповів Генпрокурору і прем'єру. Нібито, у відповідь на вимогу почати чесне розслідування, відразу ж знайшлися ті, хто став звинувачувати в корупції тимчасову керівницю Міненерго. Мовляв, вона влаштувала сина на роботу в «Енергоатом».

"Якщо це єдине, за що можна про мене щось сказати погане .. мене дивує ця ситуація, вона для мене навіть смішна, якби мій син був топ-менеджером або керівником якого структурного підрозділу, це найнижча посада", - пояснила Ольга Буславець, виконуюча обов'язки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України.

Тим часом галузь залишається в глибокій кризі. Ольга Буславець розповідає, як її відомство рятує енергетику:

"Дотримується фізичний баланс електричної енергії. Всі дії направлені на те, щоб уникнути можливого дефолту в енергетичному ринку. А сьогоднішня ситуація і низька ціна, яка сьогодні формується через перекручені правила ринку, зазвичай веде до поглиблення боргових зобов'язань усіх суб'єктів ринку".

Фінансова криза посилена наслідками пандемії - це не причини, через які українська енергетика зараз в скрутному становищі. Корона-криза лише посилила нищівну дію ряду корупційних схем. Експерти між собою називають їх «Золотий ключик». Парламентарі говорять - Андрій Герус причетний і до змін в роботі енергоринку. Та ще й допомагали йому, нібито, представники енергетичної Нацкомісії.

"Трейдери отримали можливість в силу неправильних, непродуманих правил роботи енергоринку, які знову ж таки, підкреслюю, національна комісія прийняла, - вони отримали можливість за рахунок простих маніпуляцій спекулятивних заробляти дуже великі гроші. Йдеться про мільярди гривень", - упевнений Олексій Кучеренко, народний депутат України, фракція партії "Батьківщина"

Українські електростанції в збитках. Міністрество називає цифру 50 мдрд грн - це дефіцит галузі.

"Заради того, щоб тут збанкрутував, тут всередині - їм легше простимулювати, профінансувати політично дуже дешеву ціну, яка не буде економічно обґрунтованою - тільки візьміть її, нехай збанкрутує ваша власна енергетика, а потім ви сядете на голку і будете споживати її завжди. Це ж було колись з газом ", - говорить Ігор Тинний інвестор в зелену енергетику.

Генпрокурор і Глава Уряду публічно поки про розслідування корупційних схем Андрія Геруса «Золотий ключик» нічого не говорять. Чи почали перевіряти факти від нардепів - теж ще невідомо.