10:55, 18 ноября

Полная информация обо всех пунктах прививки – в смартфоне

Адрес и данные о медицинских закупках можно найти в соответствующем чат-боте. К примеру, что вакцина от коронавируса в Мариуполе есть и в частных клиниках. Как негосударственные медучреждения получают препарат? Но бесплатная ли там иммунизация?

поделиться:
Полная информация обо всех пунктах прививки – в смартфоне - фото 1


Тим, хто планує вакцинуватися проти ковіду, відтепер стане у нагоді мобільний месенджер. Завдяки чат-боту можна дізнатись адреси найближчих пунктів щеплення, а також назву та кількість препарату, який там є.

Застосунок працює поки лише у смартфоні. Варто увімкнути геолокацію та розпочати розмову. Далі обираємо назву потрібної нам вакцини. Після цього програма видає перелік установ. Серед них - як комунальні поліклініки, так і приватні. І це дивує. Чи пропонують там безкоштовну вакцину за гроші? Телефонуємо до найближчого медичного центру. Там розповідають, великих черг бажаючих – немає.

Їдемо до іншого приватного медзакладу. Там, виявляється, теж імунізують. Платними у приватних медзакладах можуть бути супутні послуги. Наприклад, огляд терапевта чи аналізи перед процедурою. Сама ж імунізація від ковіду - безкоштовна, - наголошують у департаменті охорони здоров'я.

«Они сами дают свою потребность, сколько им необходимо вакцины. И в назначенное время, назначенную дату приезжают на областной склад и получают вакцину. Вакцинируют население без разницы, задекларировано оно в этом учреждении или нет», - каже начальник відділу департаменту охорони здоров'я Євген Бєкасов.

У Маріуполі серед таких закладів три приватні клініки, а також два диспансери обласного значення.

«Медичні працівники яких пройшли навчання в наших тренінгових центрах, отримали сертифікати. Подали документи на укладання договорів з Національною службою здоров'я України за пакетом "Первинна медична допомога, вакцинація"», - зазначив заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Олександр Педенко.

Також для літніх містян у Маріуполі відкрили кабінети щеплення у територіальних соціальних центрах Лівобережного та Центрального районів. Тож медики сподіваються, що будуть і надалі нарощувати темпи вакцинації.