16:35, 30.12.2019

Україна побила рекорд з імпорту фруктів

Що купуємо? Аналітики назвали головну проблему вітчизняного ринку "вітамінів"

поделиться:
Україна побила рекорд з імпорту фруктів - фото 1

Яблука на оптових ринках України продають вже дорожче, ніж в Польщі. В 2019 році наша країна відновила рекорд з імпорту фруктів. Про це повідомили аналітики "Інфо-Шувар" з посиланням на дані офіційної статистики з міжнародної торгівлі плодоовочевої продукції.

Фахівці відзначають, що тенденція до імпорту екзотики і цитрусових продовжує зміцнюватися, принаймні останні три роки. При цьому імпорт кісточкових і винограду – фруктів, які можна промислово вирощувати в Україні – зростає швидше, ніж імпорт екзотичних фруктів.

Так, український ринок винограду і кісточкових більш ніж на половину формується імпортною продукцією. Це, на думку аналітиків, говорить про величезний потенціал розвитку цього бізнесу для українських фермерів, але шанси мають лише сучасні проекти, які зможуть запропонувати ринку системну поставку комерційної партії продукції екстра якості в гарній упаковці.

За даними експертів, в 2019 році найбільший обсяг кісточкових і винограду Україна імпортувала тоді, коли українські фермери збирали свій урожай. Так, рекордні показники з імпорту винограду були зафіксовані у вересні і жовтні, а по кісточкових майже весь імпорт припав на три літніх місяці.

Тенденція зростання імпорту яблук і груш теж відновилася в 2019 році, це пов'язано зі зменшенням власного врожаю цих фруктів.