11:50, 03.09.2021

За пренебрежение правилами - аннуляция диплома

Теперь всех любителей использовать чужие тексты могут оставить без документа о высшем образовании. Даже если плагиате не обнаружили, но работа подготовлена ​​нечестно или через взяточничество, образовательный степень все равно могут отменить. Кто именно будет иметь такие полномочия?

поделиться:
За пренебрежение правилами - аннуляция диплома - фото 1

 

Цьогоріч Ірина Грабовська закінчила університет за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування". Диплом захистила на відмінно. Однак за добу до здачі майже все довелося переписувати, адже не вдалося пройти перевірку на плагіат. Враховували навіть витримки із законів та цитати науковців - які треба надавати лише дослівно. Дівчина ділиться - перефразовувала та підбирала навіть ті синоніми, які не вписувалися у контекст, аби тільки роботу прийняли.

«Вся моя дипломная работа была напрямую связана с законами, статьями, кодексами и так далее, которые названия в любом случае нужно будет упоминать в дипломе и следовательно это всё подчёркивалось как плагиат. То есть, когда мне пришёл ответ после первого раза, у меня некоторые страницы были полностью подчёркнуты красным, даже то, что я от себя начинала писать. Думаю, ну максимально странно», - розповідає дівчина.

Та відтепер не лише члени комісії можуть поставити під сумнів оригінальність диплома. За новою постановою Кабміну, підставою для перевірки вже захищеної роботи стає заява, яку кожен охочий може надіслати на офіційну адресу університету. У ній треба зазначити повне ім'я автора, зміст порушення та докази. Анулювати документ має той виш, який його видав. Однак, як саме працюватиме система, поки невідомо.

Та як бути тим, хто вивчає точні науки або майбутнім юристам, чиї роботи повні специфічної термінології, сталих виразів та цитувань? Пан Олександр зауважує, у їхньому виші ще з 2017 року системно перевіряють кожен диплом. Та аби уникнути проблем, варто аналізувати роботи "вручну".

«Академічний плагіат - це оціночна категорія, розумієте. Не можна, спираючись на інформацію, яку надає електронна програма, робити висновок, що людина вкрала роботу. Ні. Для цього створюється відповідна комісія. Для таких експертів є відповідні кваліфікаційні вимоги, і вони вже оцінюють, чи плагіат це, чи ні, розумієте», - наголошує проректор Донецького державного університету внутрішніх справ Олександр Куракін.

Олександр Куракін також додає: рішення Кабміну в жодному разі не ставить під загрозу систему освіти України, а навпаки, має підійняти її на якісно вищий рівень.