10:40, 02 березня

Рятувальники відпрацьовували навички евакуації людей з авто

Розбити лобове скло, виламати двері та зірвати дах в автомобілі. Інколи після автотрощі, аби витягти потерпілого, доводиться шматувати залізо. Як усе відбувається в реальному часі?

поділитись:
Рятувальники відпрацьовували навички евакуації людей з авто - фото 1

У старих машинах скло розбивають. У нових - ріжуть. Так рятувальники роблять, коли треба дістати з автівки травмованого. А за допомогою пневмоінструменту - відмикають двері, які заклинило. На навчаннях відпрацьовують, як хутчіш дістатись акумулятора та знеструмити автомобіль. За потреби можуть навіть відрізати дах машини.

Надзвичайники тестують техніку, яку нещодавно передали оперативно-рятувальним загонам. Заняття проводить пожежник із Маріуполя Валерій Савін. Він - єдиний в Україні, хто досконало володіє цими інструментами. Тепер ділиться досвідом з колегами.

Аби швидко розібрати машину та при цьому не нашкодити пасажирам, рятувальники мають знати, де саме в різних моделях автівок вмонтовані подушки безпеки, як фіксуються ремені та регулюються сидіння. А ще - як правильно витягнути людину з салону, аби потім - передати медикам. Та ці навички відпрацьовують на окремих заняттях.