19:15, 20.04.2020

Ще один аналізатор проб на коронавірус - у Маріуполі

Спеціальне обладнання для виявлення COVID-19 передав у Маріуполь фонд Ріната Ахметова. Тепер наші медики будуть самостійно проводити розширені аналізи.

поділитись:
Ще один аналізатор проб на коронавірус - у Маріуполі - фото 1

 

Одночасно апарат може дослідити 96 проб, кажуть медики. Наголошують - точність 100%.

«Великі можливості в калібруванні, в абсолютно різних напрямах. Суть в тому, щоб були набори відповідні. Ми сподіваємося його використовувати в майбутньому, після закінчення COVID-19. Для моніторингу особливо небезпечних інфекцій», - каже завідувачка лабораторії Ірина Давиденко.

Додають, результати будуть готові вже через 40 хвилин. І якщо пацієнт хворий - його почнуть лікувати швидше.

«Коли ми маємо таке унікальне обладнання, воно сьогодні врятує життя і захищає інших городян від поширення пандемії. Це сьогодні важливий крок у боротьбі з коронавірусом», - зазначив міський голова Вадим Бойченко.

Спеціальне обладнання закупив та передав лікарям Маріуполя фонд Ріната Ахметова.

«Ми отримали такий прилад, який буде працювати не тільки для жителів Маріуполя, а й для всієї області. Ми обслуговуємо. Лабораторія небезпечних інфекцій працює на всю область. Тут же у нас і вірусологічна лабораторія і лабораторія паразитології, яка теж на всю область працює», - розповів завідувач маріупольського філіалу Донецького обласного лабораторного центру Володимир Терещенко.

Також, в області підготували 14 медичних закладів до прийому хворих. На устаткування витратили майже 133 мільйони гривень з бюджету.

Ще один аналізатор проб на коронавірус - у Маріуполі - фото 14297

 

«Задіяно на сьогодні 4, це більше 300 ліжко-місць. І безперечно, дві ПЛР-лабораторії діяли до цього на території Донецької області. Це Слов'янськ і Маріуполь, на 10 проб на добу. Безперечно, такий щедрий дарунок, така допомога від фонду Ріната Ахметова - це суттєвий внесок в нашу боротьбу», - відзначив радник голови Донецької облдержадміністрації Микола Трофименко

Крім того фонд Ріната Ахметова закупив 300 тисяч експрес-тестів. Їх вже використовують у державних лікарнях.