18:41, 25 жовтня

Що робити, коли ваших даних немає у списках виборців, або вони з помилками

Неправильне написання прізвища чи імені, дати народження або місця проживання. З такими проблемами стикаються громадяни чи не на всіх виборчих дільницях країни. Що робити та куди звертатися у разі помилки?

поділитись:
Що робити, коли ваших даних немає у списках виборців, або вони з помилками - фото 1

Центральний район. Дев'ятий корпус ПДТУ. Виборча дільниця №240. Сьогодні тут вже четверо маріупольців не змогли проголосувати. Дехто не знайшов себе у списках, а хтось виявив помилки в даних. Проте жоден з тих виборців, кого ми сьогодні опитали, із такою проблемою не стикався. Утім, якщо через помилки ви не можете проголосувати, спочатку необхідно звернутися до членів комісії.

«Якщо людина вперше прийшов на виборчу дільницю в день виборів і трапляється така ситуація, що він себе не знаходить в списку, ми, на жаль, нічим не можемо допомогти. Ми не можемо втручатися у виборчий процес і міняти поточні списки, які вже складені. Тобто всі поточні моменти можна було уточнити і виправити до 24 числа включно», - наголосив член виборчої дільниці №240 Олександр Жихарєв.

Якщо ви не можете проголосувати через помилки, з відповідною заявою зверніться до районного суду. Постанова щодо внесення змін до списків виборців виконується негайно. Станом на 14-ту годину із відповідними скаргами до Жовтневого суду ніхто не звертався. Сьогодні судді працюють онлайн, проте у разі чого - готові приїхати на роботу.