11:15, 31 січня

Локдаун завершився, але навчатися дистанційно в Маріуполі можливо

У гімназії №2 школярі весь рік мають змогу здобувати знання онлайн. Хто та як може перейти на таку форму навчання?

поділитись:
Локдаун завершився, але навчатися дистанційно в Маріуполі можливо - фото 1

 

В маріупольських школах уже з тиждень уроки проходять у звичному форматі. Діти здебільшого радіють поверненню до класів.

«Потому что ты более напряжён, более сконцентрирован на работе. Например, учитель у доски, он может показать, а на дистанционном обучении не всегда это получается», - каже дев'ятикласник Павло Маслак.

Іван - майбутній випускник. Хлопець каже, очна форма має багато переваг. Наприклад, при підготовці до ЗНО. Проте є випадки, коли потрібні заняття онлайн.

«Це дуже добре, якщо хтось, наприклад, перебуває на довгому лікарняному, але не хоче пропускати багато уроків», - розповідає одинадцятикласник Іван Красовський.

Друга гімназія в Маріуполі - єдиний заклад, де можна навчатися дистанційно. Потреба в цьому виникла з початком карантину. Коли в деяких родинах вирішили суттєво обмежити контакти. У вересні тут запрацювала відповідна освітня платформа. На ній можна знайти уроки та завдання для тих дітей, які з певних причин не можуть відвідувати школу.

«Сьогодні вони можуть виконати українську мову, завтра вони можуть виконати математику. Але, попри це, у них усе одно є свій розклад. У них є свій класний керівник, який їм допомагає, якщо виникають якісь питання», - розповідає заступниця директора з дистанційного навчання гімназії №2 Лариса Коростошевиць.

Від початку навчального року на дистанційну форму сюди перейшли понад п'ятдесят дітей.

«Батьки пишуть заяву на ім'я директора, де зазначають, що хочуть, аби їхні діти навчались у нас дистанційно. Вони надсилають цю заяву із необхідним переліком документів. Цей перелік є на нашому сайті, його можна там побачити, або зв'язатися зі мною чи з директором», - сказала Лариса Коростошевиць.

За словами директора, фрагменти "дистанційки" в закладі почали використовувати три роки тому під час карантинів. І попит на таку форму освіти тільки зростає.

«В нас є діти за кордоном. Вони також навчаються і отримують наше, українське свідоцтво. І не можемо забувати про тимчасово окуповані території, бо в нас є такі приклади, коли діти самостійно подають свої заяви, а батьки навіть і не знають про це», - зазначив директор гімназії №2 Олександр Тимощенко.

Перейти на домашнє навчання можуть учні з 1-го по 11-й класи.