10:14, 24 січня

Субсидії онлайн. Зараз оформити виплати можна за допомогою компьютера чи смартфона

У департаменті соцзахисту кажуть, під час карантину послуга набирає популярності. Що потрібно, аби отримати допомогу від держави через інтернет та як швидко розглянуть заяву?

поділитись:
Субсидії онлайн. Зараз оформити виплати можна за допомогою компьютера чи смартфона - фото 1

Сплатити за комірне взимку Раїсі Прядун допомагає субсидія. Згадує, оформила виплати два роки тому. Як швидко зібрати необхідні довідки підказали спеціалісти соцдепартаменту.

"Раніше договір, заява уклала і все. І з ЖЕКу принесла, що я там проживаю, і все. Я знаю, що онук оформляв, він довідку з місця роботи приносив і з місця проживання, і все", - розповідає жінка.

Проте деякі українці розповідають: не всім швидко вдається оформити потрібні папери. Аби паперової тяганини було менше, в департаменті соціального захисту почали приймати документи онлайн. На сайті Міністерства соцполітики запрацював відповідний сервіс. Там можна подати заяву. Для цього потрібен електронний підпис.

"Вибираємо особистий ключ та вказуємо пароль захисту ключа. Заява з'явиться, якщо особа зайде, для заповнення. Заява та декларація".

Всі данні миттєво опиняються в спеціаліста місцевого відділу. Якщо ж у формі будуть помилки - її доведеться відправити повторно.

"Якщо це онлайн - вона термінова. Дуже швидко попадає до територіальних відділів по роботі з громадянами департаменту соціального захисту населення та береться в роботу. Строк призначення субсидії - до 5 днів", - каже заступниця директора департаменту соціального захисту населення Маріуполя Віта Іваннікова.

За цей термін спеціалісти зв'язуються з комунальниками. Якщо знайдуть великі борги - в призначенні відмовлять.

"Заборгованість не повинна перевищувати 340 гривень на оплату житлово-комунальних послуг. Донести, допрацювати документи в місячний срок. Реструктуризація заборгованості, погашення заборгованості. Або, якщо особа звернулась до суду, він надає рішення суду", - акцентує Віта Іваннікова.

Також незабаром подібна послуга з'явиться в порталі "Дія".