18:55, 06.08.2020

Що за споруда з’явилася біля заводоуправління меткомбінату імені Ілліча?

Теплиця, бункер, лабораторія або електробатарея? Нещодавно біля заводоуправління металургійного комбінату імені Ілліча Групи Метінвест з'явилася нова конструкція. Містяни активно почали обговорювати її призначення в соцмережах.

поділитись:
Що за споруда з’явилася біля заводоуправління меткомбінату імені Ілліча? - фото 1

Призначення споруди почали обговорювати і в інтернеті і, навіть, у громадському транспорті. Думки перехожих теж різняться. Пан Ігор вважає, що це укриття.

«Я без поняття, що це таке, чесно сказати, не цікавився. Бункер якийсь, щось є, так, напевно, якийсь вхід є, щоб люди могли входити-виходити».

Пані Юлія цей об'єкт побачила декілька днів тому. Гадає, що тут...

«Вирощують квіти, я так зрозуміла. Траву вирощують. Я бачила відривали, складав, не знаю. І сонячна батарея, я думаю, для того, щоб це все швидше росло».

Школярка Ганна з друзями тут гуляє часто. Невідома споруда дітлахів зацікавила, але визначити що це - не змогли.

«Точно сказати, не знаю, просто схожа на електробатарею якусь, може щось заряджає або якісь електролучі видає. Може десь живлять електрику або щось всередині, якісь комп'ютери, не знаю».

Ми ж поцікавилися призначенням конструкції у спеціалістів. Металурги розповіли - це макет рекультивації шлакових відвалів.

«Внизу демонстраційної моделі покладений гідроізоляційний шар з дренажними трубками. Над цим шаром знаходиться шлаковая призма. Далі призма шлакового відвалу захищена ізоляційним шаром, над якою була прикріплена об'ємна георешітка - це синтетичний матеріал».

Технологія ландшафтної рекультивації націлена захистити від водяної та вітрової ерозії поверхні відвалів. Для цього використовують синтетичні та природні матеріали.

«Напрямок є дуже новим в світі. Крім того, можна сказати, що рекультивація можлива тільки після остаточного завершення експлуатації відвалу, на діючих відвалах вона неможлива і недоцільна. Приклади подібних рекультивації були зроблені у Французькому місті Дюнкерк на підприємстві, там був рекультивувати відвал сталеплавильних шлаків», - розповів старший менеджер Групи Метінвест Олександр Філоненко.

Ізоляція, армування та підтримка біологічного шару. Площу відвалу після рекультивації зможуть використовувати навіть для відновлення енергетики міста - запевнили фахівці Групи Метінвест.