10:00, 28.11.2021

Сьогодні у православних вірян розпочинається Різдвяний піст

Пост триватиме 40 днів. Проте відмовитися від м'яса та інших продуктів - це лише половина справи, кажуть священники. Головне - робота над собою.

поділитись:
Сьогодні у православних вірян розпочинається Різдвяний піст - фото 1

 

Печериці, різноманітні страви з овочів, салати - вже на полицях супермаркетів. У Різдвяний піст можна й рибу.
Гриби, горіхи, бобові. Рослинний білок у такому меню може замінити нестачу м’яса, - додають кухарів. В борщ краще покласти квасолю, аби було ситно.

Важливо правильно компонувати страви. До чаю кулінари пропонують запікати смаколики з яблука та гарбуза. Або ж вафлі. А для розвантаження шлунка - овочеві бульйони.

Різдвяний піст розпочинається 28 листопада. Віряни, за традицією, 40 днів не вживають м’ясо, молоко, яйця. Та говіти - то не лише обмежувати себе в їжі, - зауважують священники.

«Нужно постараться удержаться от сор, от гнева, остановить раздражительность. Чтобы плохое слово не срывалось с нашего языка, следить, чтобы не было осуждений, обвинений взаимных - это лучшее, что мы можем принести Христу», - дає поради клірик Свято-Михайлівського храму Павло Новиков.

Люди похилого віку, хворі чи вагітні мають постувати з обережністю, - нагадують фахівці. Протягом цього часу віряни можуть вживати й морепродукти, проте - не в усі дні.

«Рыбные блюда не вкушаем по средам и пятницам. А также в период с 1 по 6 января».

Молитви та хороші справи - це така собі духовна вправа для серця, - кажуть у церкві. Тож з добрими намірами й варто постувати.