13:35, 25.04.2020

США повинні увійти в "нормандський формат". У Трампа і Путіна є канал спілкування

Україна має підтримку США на міжнародній арені, говорить Вільям Тейлор.

поділитись:
США повинні увійти в "нормандський формат". У Трампа і Путіна є канал спілкування - фото 1

"Нормандський формат" можна розширити до "Нормандії +", куди можуть приєднатися Сполучені Штати Америки. Таку думку в ході онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", висловив Вільям Тейлор, надзвичайний і повноважний посол США в Україні в 2006-2009 роках, тимчасовий повірений у справах США в 2019-2020 роках, віце -президент Американського Інституту світу.

"Нормандський формат", звичайно, мав певні переваги. Але якщо він не працює, то існують інші формати. Його можна розширити, може бути, "Нормандія +". І ми відзначали, що Сполучені Штати можуть приєднатися", - сказав Тейлор.

У той же час він зазначив, що "Мінськ" не досяг свого результату.

"Таким результатом повинен бути догляд росіян з Донбасу, і в кінці - з Криму. Ми можемо виходити за рамки" Мінська ", спробувати щось інше. Коли я говорю" ми ", то маю на увазі міжнародну спільноту, але перш за все - Україні", - підкреслив Тейлор.

Дипломат нагадав, що "у президента Трампа і президента Путіна є канал спілкування": "Це може бути корисним в форматі" Нормандія + ".

На його думку, "загравання з" формулою Штайнмайера "виявилося поганою ідеєю".

"Рухатися вперед з певними ідеями і експериментами - важливо", - сказав Вільям Тейлор, додавши, що, на його думку, Україна і далі буде "користуватися підтримкою міжнародного співтовариства і ще більшою підтримкою Сполучених Штатів".