19:30, 06.04.2020

Стоп коронавірус - наскільки ризиковано їздити в автобусах?

Три водія міського транспорту захворіли на коронавірус. У Львові. Тож, і деякі маріупольці непокояться - наскільки ризиковано їздити в автобусах? Та чи не потрапить до рук разом з квитком - коронавірус?

поділитись:
Стоп коронавірус - наскільки ризиковано їздити в автобусах? - фото 1

Пані Наталя користується громадським транспортом щодня. І стежить, чи дотримуються в салоні - правил карантину.

«Наскільки я бачила, мені по роботі потрібно виїжджати часто. Так, в масках рукавичках-завжди. Всі пасажири теж в масках, деякі в рукавичках», - каже пасажирка Наталія.

Ми ж побачили зовсім інше. Перша маршрутка. Та - кондукторка - без маски.

«Я ж хочу теж подихати колись і вуха вже болять. Я ж в масці, я тільки зняла її на кінцевій, я вам пояснюю. Одягну зараз», - виправдовується кондуктор.

Олексій - і возить пасажирів, і роздає квитки. Сам у пов'язці. Проте рукавички не вдягнув. Хоч, зазначає - руки миє.

«Мило господарське, мило таке. Зараз одягнемо, просто вже третя пара, дівчина. Руки потіють, дуже незручно, легше помити», - каже водій маршрутки Олексій.

У деяких автобусах - проводять дезінфекцію. Та що саме за розчин - спирт або інше - не кажуть.

«Спеціальні засоби. Вони саме антивірусні, не просто якісь-то хлорні» - каже приватний перевізник Олександр Коротченко.

 

«Салон обробляємо кожне коло, намагаємося все поручні, все ручечки, все протирати. Пасажири дуже багато здивовані, кажуть, що не скрізь таке», - каже кондукторка Марина.

 

У комунальному транспорті кондуктори знімають рукавички лише на перерві. А маска завжди з собою, бо й від пасажирів цього ж вимагають.

«Проходжу, щоб у всіх були надіті маски на обличчя. У масці, якраз нормально. Рукавички - так, незручно. Квитки відокремлювати некомфортно», - каже кондуктор Світлана.

Якщо стали свідком, що хтось із транспортників - не має засобів захисту - звертайтеся до поліції чи повідомляйте в профільне управління, радить директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

«Час, номер маршруту, номер автобуса. Ми отримаємо цю інформацію. Зв'яжемося з власником, перевізником. І ми швиденько знайдемо винуватців. Наш контактно-коммунікайціонний центр за номером 15-55».

Та краще на період карантину утриматися від поїздок у автобусах. І - при нагоді - пройти кілька зупинок пішки.