17:37, 27 квітня

Стрес та паніка при діагнозі "коронавірус" надають недугу руйнівної сили

Тривожні думки можуть значно ускладнити перебіг хвороби. Навіть у людини з міцним здоров'ям. Таку психосоматику все частіше помічають на практиці лікарі.

поділитись:
Стрес та паніка при діагнозі "коронавірус" надають недугу руйнівної сили - фото 1

Більшість пацієнтів медцентру держслужби України з надзвичайних ситуацій - молоді чоловіки без хронічних захворювань.

«Є такий імунологічний феномен, коли вірусні захворювання в молодих протікають по такому гіпер-принципу: коли клінічні ознаки дуже яскраві, швидкість розвитку захворювання висока. На жаль, ускладнення теж розвиваються дуже важкі», - каже начальниця відділення центру Євгенія Менжуліна.

Вірус, помічає із власного досвіду лікарка, вражає не тільки легені. Все частіше пацієнти скаржаться, що наче увесь організм "розсипається". Паніка і стрес ускладнюють перебіг хвороби. Тривожні думки у прямому сенсі спричиняють значно більше ускладнень. Хвороба, у багатьох випадках, не минає без наслідків, - додає інфекціонистка. Проявляє та загострює усі недуги, що колись непокоїли людину.

Днями Євгенія Менжуліна стала 23 експерткою сумісного проєкту Фонду Ріната Ахметова і телеканалу «Україна» «Запитай у лікаря». Відео проєкту "Запитай у лікаря" глядачі переглянули уже понад 6 мільйонів разів. Експерти рубрики - провідні спеціалісти у терапії Covid-19, вчені, епідеміологи. Отримати відповідь від експерта онлайн можна щосереди.