19:30, 14 квітня

Студенти-металурги засвоюють дуальну освіту

Теорія за партою, практика на комбінаті. Чи легко поєднувати лекції в університеті з навчанням на підприємстві?

поділитись:
Студенти-металурги засвоюють дуальну освіту - фото 1

 

Любов - студентка Приазовського державного технічного університету. У майбутньому хоче працювати на виробництві. Аби здобути необхідний досвід, нині навчається за програмою дуальної освіти. Теорію - засвоює на лекціях, а ось практику проходить прямісінько на виробництві.

«Коли ми сидимо в аудиторії, нам можуть розповісти теорію, ми це можемо вивчити. Нам намалюють схеми, припустимо, агрегатів і ми представляємо. А коли ти приходиш на підприємство, все виглядає інакше. Дуального навчання плюс в тому, що ми офіційно працевлаштовані. У нас йде стаж і оплата праці, яка ще й мотивує до навчання», - каже студентка.

За викладачів на комбінаті робітники. Показують цехи та прилади, ще й доручення можуть дати. Насамперед підприємство зацікавлене у тих випускниках, які все ж здобували дуальну освіту.

«Він більш підготовлений, він більше ознайомився з виробництвом, і він по виходу з університету - готовий увійти в наш виробничий процес. У будь-якому випадку, для кожної людини, ми знайдемо робочу спеціальність за фахом і буде затребуваний у нас в колективі. А якщо молодь відпрацює на комбінаті рік, а перший рік він найскладніший, адаптаційний рік, тоді молодого фахівця, чекає на комбінаті приємний сюрприз у вигляді додаткової премії. Яка призначена для співробітників», - зазначив директор з персоналу та адміністрації комбінату "Азовсталь" Іван Голтвенко.

Найкращі студенти металургійних спеціальностей нині ще й стипендії отримують від Групи Метінвест.