15:10, 12 серпня

Сучасні іграшки, що це насправді - заспокійлива забавка чи марно витрачені гроші?

Колись - йо-йо, лизуни, пружини та стрибунці. Зовсім нещодавно - спінери. Нині ж - поп-іт, сімпл-дімпл та сквіш. Ці іграшки називають антистресами. Вони яскраві та гнучкі. Їх хоче мати чи не кожна дитина. Та й дорослі не гребують побавитися.

поділитись:
Сучасні іграшки, що це насправді - заспокійлива забавка чи марно витрачені гроші? - фото 1

Поп-іти сколихнули ринок у 2021-му році. Їх назвали антистресовими. Принцип користування простий - натискати на пухирці.

Конкурує з поп-ітом сімпл-дімпл. Він схожий на брелок. До того ж має не більше семи пухирців. Підліткам сподобалися обидва варіанти.

Психологи ж зазначили, такі іграшки дійсно можуть заспокоїти нерви, якщо до них ставитися саме так. А ще їх можна використовувати як тренування для розуму.

«Сів батько навпаки і каже, давай порахуємо. Скільки оранжевенькіх, скільки жовтеньких. Це математика, розвиток здібностей. Придумати якісь ігри, які вас з дитиною зблизять. А чи не він сам сидить, понатискав і все. Завжди проводжу паралель телефон планшет. Можна просто дати і дитина зручний. Дитина повинна розвиватися», - радить психологиня Ольга Вінгольц.

Та чи випадково з'явилися ці іграшки? Питаємо в економістів. Вони розповіли, що подібні буми були завжди. У двадцятих роках з'явилося йо-йо. Завдяки тому, що дизайн постійно оновлювався, на ринку забавка протрималася сімдесят років. Охопила світ і так звана "пружинка" слінкі. Її запускали сходами. На зміну прийшов Кубік Рубіка. Його запатентували на початку вісімдесятих. Що ж стосується поп-іту, аби він припав до душі - маркетологам довелося попрацювати.

Фахівці зазначають, пік продажів вже закінчився та прогнозують, що вже взимку будемо бавитися іншими цікавинками. Адже сучасним дітям такі іграшки швидко набридають.