12:13, 03.06.2020

Маріупольці зможуть змінювати по батькові? Рада прийняла проєкт поправок до закону

Депутати ВРУ прийняли проєкт поправок до закону. Пропонують дозволити зміну по батькові

поділитись:
Маріупольці зможуть змінювати по батькові? Рада прийняла проєкт поправок до закону - фото 1

Прийнято за основу проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про право фізичної особи на зміну батькові".


У проєкті пропонується доповнити статтю 295 Цивільного кодексу України та статті 149 Сімейного кодексу України положеннями, які повинні дозволити фізичній особі міняти не тільки своє прізвище та (або) ім'я (що вже передбачено чинним законодавством), але і по батькові. Про це повідомляється на офіційному сайті ВРУ.

Зокрема, пропонується прийняти такі правки:

1. Українці які досягли шістнадцяти років, мають право на свій розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я і (або) по батькові.

2. Після досягнення чотирнадцяти років, мають право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я і (або) по батькові за згодою батьків (опікунів).

3. З чотирнадцяти років, мають право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я і (або) по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

При цьому, якщо виникають заперечення одного з батьків, щодо зміни по батькові дитини, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. При цьому враховуватимуть виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.