15:53, 28 вересня

Типові помилки початківців у тендерах Прозоро

Коли починаєш нову справу, часто через відсутність досвіду можна зробити ту чи іншу помилку. Тендери Прозоро - не виняток.

поділитись:
Типові помилки початківців у тендерах Прозоро - фото 1

 

Новачки наступають на одні й ті ж самі граблі, втрачаючи час і зусилля. Але не хвилюйтесь: у цій статті ми зібрали для вас найтиповіші помилки, щоб ви мали можливість уникнути їх та успішно працювати із закупівлями.

№1 - Не встигли подати тендерну пропозицію

Це, мабуть, найпоширеніша помилка. Постачальник готується до тендеру, збирає всі необхідні документи і довідки, погоджує ціну з керівником, але не подає вчасно пропозицію.

Причин для цього чимало: технічні складності, довгі узгодження всередині компанії тощо. Однак якщо етап "Прийом пропозицій" завершено - тут вже нічого не поробиш.

Тому рекомендуємо ретельно стежити за термінами і ставити чіткі дедлайни. Краще подавати пропозицію у тендери Прозоро як мінімум за день до кінця прийому заявок.

№2 - Подали пропозицію з ціною, що дорівнює очікуваній вартості

Можливо, ви дійсно готові продати свій товар за ціною, яку вказав замовник. Якщо в тендер не прийдуть конкуренти, то вам це вдасться.

Але якщо в закупівлі будуть два або більше постачальників, система автоматично призначить аукціон. Тоді перевагу матиме учасник з найнижчою ціною. Він зможе знизити ставку останнім. У нього також буде можливість побачити ціни всіх учасників. Враховуйте це і вибирайте правильну стратегію участі.

№3 - Неякісно підготували необхідні документи

Як правило, термін дії довідки або будь-якого іншого документа, який потрібен для участі в тендері, обмежений. І якщо ви подали «прострочений» документ, то замовник відхилить вашу пропозицію.

Тому на початку підготовки до тендеру зробіть собі чек-лист і кілька разів перевірте, чи всі документи коректні і не вийшов термін їхньої дії. Можливо, деякі з них потрібно буде оновити, щоб не потрапити під дискваліфікацію.

№4 - Подати пропозицію відразу в кілька тендерів

Якщо ви новачок, то така стратегія навряд чи приведе вас до успіху. Важливо реально оцінити ресурси своєї компанії.

Що буде, якщо ви виграєте стільки тендерів, що не зможете вчасно виготовити (поставити) необхідний товар? Тому для початку краще зосередитися на одному тендері, приклавши всі зусилля, щоб перемогти.

№5 - Пропустили аукціон

Це дуже прикра помилка. Але, на жаль, так буває. Щоб цього уникнути, обов'язково ставте собі нагадування в календар і бажано ще на телефон.

Також продумайте, де ви будете перебувати в момент аукціону: чи буде там хороший інтернет і можливість зосередитися. Якщо потрібно, перенесіть ділові зустрічі.

Краще, щоб про заплановані аукціоні знали не тільки ви, але і ваші колеги, які в разі чого могли б підстрахувати.

До речі, на торговельному майданчику Zakupki.Prom є безкоштовний тренажер аукціонів, завдяки якому ви можете потренуватися без жодних ризиків.

№6 - Привезли замовнику не той товар

Бувають випадки, коли переможець тендера привозить замовнику не той товар. Пам'ятайте, що невчасно поставлена сировина може викликати зупинку виробництва. Репутація такого постачальника постраждає, тим більше, якщо замовник напише відгук про нього на майданчику.

Тепер ви знаєте типові помилки учасників тендерів. Сподіваємося, що це стаття допоможе вам уникнути їх. Бажаємо перемог в державних тендерах Прозоро!