20:22, 14.04.2020

То відкриють, то закриють. Як у Маріуполі відреагували ринки на нову заборону?

Працювати - заборонили. На період карантину МОЗ вдруге закрило всі ринки. Відповідна постанова набула чинності сьогодні зранку. Причина - порушення встановлених стандартів торгівлі. Як на таку новину відреагували в Маріуполі?

поділитись:
То відкриють, то закриють. Як у Маріуполі відреагували ринки на нову заборону? - фото 1

 

Цього тижня в Маріуполі мали запрацювати кілька ринків. У міськраді розробили вимоги та створили спеціальну комісію, яка б мала стежити за дотриманням норм. На цих торговельних рядах продавали харчі ще від минулого тижня. Люди приходили. Та сьогодні, близько десятої ранку цей ринок - закрили.

То відкриють, то закриють. Як у Маріуполі відреагували ринки на нову заборону? - фото 13753

 


Павільйони пусті, торговці миють прилавки та зачиняють магазини. Підприємці обурені. На камеру розмовляти не хочуть. Скаржаться, для багатьох це єдиний заробіток. Який - відібрали.

«Оренда коштує, але її треба буде заплатити, податок висить, його треба буде заплатити. Вибачте, і їсти за щось ще треба».

 

«Бабуся 84 роки, там пенсію 2500 тисячі отримує. Їсти треба, кому послуги оплачувати треба. Як хочете, так і живіть називається».


У м'ясному павільйоні підприємці вже облаштували все за новими стандартами. Витратили 70 тисяч гривень. Купили столи, маски, антисептики, гумові та одноразові рукавички.

 

Покупці також обурені. Василь зазвичай купує продукти на ринку. Каже, тут на відміну від супермаркетів товар - дешевше, та й черг майже немає.

«І ви це прекрасно розумієте. Мені не хочеться йти там стояти. Це я цілий день кручусь і який це карантин?»

Тепер ринки мають закритися по всій Україні. Постанова головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, яка дозволяла роботу торговельних рядів в умовах карантину, сьогодні втратила чинність. До цього на Донеччині під час пандемії зголосилися працювати менше чверті ринків. При цьому там постійно фіксували порушення.

«Проведено 65 перевірок комісіями під час яких виявлено 32 порушення, складено стосовно продавців 4 адміністративних протоколи. Вказані порушення, а також аналогічні інші по державі, стали підставою для скасування постанови» - зазначив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

За місяць до правоохоронців Донеччини надійшло понад 200 повідомлень про недотримання норм торгівлі на ринках.