11:19, 12.08.2020

Три літніх Спаса. На які дати вони припали в 2020 році

Три серпневих Спаса. Коли святити мед, горіхи, а коли яблука?

поділитись:
Три літніх Спаса. На які дати вони припали в 2020 році - фото 1

Медовий Спас

Найближчий Спас християни відзначатимуть в п'ятницю, 14 серпня. Традиційно з Медового Спасу починається активна робота у пасічників: збір меду нового врожаю. У народі його ще називають Мокрий Спас (так як святять воду) або Маковій. Але не плутайте, хоча в цей день і святять мак, назва з рослиною не пов'язана. Цей день назвали так на згадку сімох мучеників Маккавеїв, їх матері і вчителю. У православній вірі Маккавеї є символом стійкості.

Три літніх Спаса. На які дати вони припали в 2020 році - фото 24048

 

Також у цей день починається Успенський піст - єдиний пост, присвячений Божої Матері. Він розпочинається за два тижні до Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня. За своєю суворістю прирівнюється до Великого посту.

Яблучний Спас

Другий Спас у 2020 році святкуватимуть в середу, 19 серпня. До цього часу вже постигають яблука, починається збір на зиму. Тому свято ще називають Яблучним Спасом або Великим.
Це свято символізує Преображення Ісуса Христа. За Біблією, він привів апостолів Петра, Якова та Івана на гору Фавор де преобразився перед ними. Тоді апостоли побачили його Божество в людській природі.

Три літніх Спаса. На які дати вони припали в 2020 році - фото 24046

 

Також з Яблучного Спаса починаються проводи літа і поворот до осені.

Горіховий Спас

Завершальний Горіховий Спас, відзначають в останню суботу літа. В цьому році це 29 серпня. Він має ще кілька імен: Холодний, Хлібний або Малий Спас.

Три літніх Спаса. На які дати вони припали в 2020 році - фото 24049

 

Цього дня віруючі відзначають Перенесення Нерукотворного Образу Господнього, а також дякують природу за врожай. До кінця літа дозрівають волоські і лісові горіхи. Їх збирали, святили у церкві і запасали на зиму. Також добігає кінця сезон збору врожаю. Ще в цей день печуть хліб. Одна з важливих традицій свята - ввечері на столі повинна бути горіхова настоянка, хліб і пироги.