11:27, 23.06.2020

Тримали до вечора. Підсумки першого дня роботи КПВВ "Новтороїцьке"

22 червня після карантину відкрився КПВВ "Новотроїцьке". Люди змогли перетнути лінію розмежування, проте були й затримки.

поділитись:
Тримали до вечора. Підсумки першого дня роботи КПВВ "Новтороїцьке" - фото 1

Як повідомляють у Державній прикордонній службі робота КПВВ "Новотроїцьке" 22 червня розпочалася о 9 ранку. Протягом дня людей із тимчасово окупованої території пропускали дуже повільно. Станом на 12 годину, з того боку прибуло 13 людей, серед яких і двоє випускників шкіл.

Тримали до вечора. Підсумки першого дня роботи КПВВ 'Новтороїцьке' - фото 20513

 

Та ближче до закриття КПВВ ситуація змінилася.

"Громадяни масово почали прибувати. Вони пояснили, що окупаційна влада спершу анонсувала відновлення пропуску на дорожньому коридорі «Донецьк-Маріуполь», а згодом блокувала можливість громадянам перетнути там лінію розмежування. Люди кажуть, що не витримавши кількагодинне очікування, ще й за несприятливої погоди, прорвалися через блокпост окупантів і попрямували в сіру зону. Вони розуміли, що КПВВ «Новотроїцьке» має закриватися, але сподівалися на розуміння та допомогу українських прикордонників", - зазначається на офіційному сайті Держприкордонної служби.

За рішенням командувача Об'єднаних сил робота КПВВ була подовжена. У період з 18 до 21 КПВВ перетнули 110 осіб.

Через «Новотроїцьке» на окуповану територію вчора вибув один транспортний засіб з чотирма пасажирами та чотири пішоходи. Проте автівка повернулася - їх не пропустили.

Тримали до вечора. Підсумки першого дня роботи КПВВ 'Новтороїцьке' - фото 20512

 

Жителі, які ввечері прибули з окупованої території, повідомили, що четверо пішоходів, у тому числі й одна жінка на милицях, ще очікували перед блокпостом. За словами свідків люди планували там заночувати у разі, якщо їх не пропустять.

Сьогодні КПВВ «Новотроїцьке» розпочав роботу з 7.00 та працюватиме до 18.00.