15:42, 20 січня

Тротуари та дороги в Маріуполі посипані, але чи безпечна ця речовина для взуття?

Містяни жаліються, мовляв, суміш, яку використовують комунальники псує взуття, ще й на матерії сольові розводи. Чим посипають наші вулиці та які є лайфхаки для прибирання білих плям з черевиків?

поділитись:
Тротуари та дороги в Маріуполі посипані, але чи безпечна ця речовина для взуття? - фото 1

У пані Любові на ногах замшеві черевики. Зізнається, за ними доглядати не складно. І розводів на взутті після прогулянок майже не залишається. Та якби і були - не страшно. Головне, жартує, не падати.

«Куди я не вийшла - всюди посипано. Від під'їзду йду, всюди посипано. Приємно здивована. У мене розводів немає, раніше були, а тепер немає», - каже жителька Маріуполя.

Натомість Наталя якщо довго ходить по вулиці, то, каже, взуття стає брудним. Рятується тільки спеціальними засобами.

«Це завжди буває. Помила і кремом мажу. Замшу теж можна покривати, щоб не вбирала вологу», - каже жінка.

А ось Ігор спреї не купує.

«Щіткою, водою, кремом. Як бачите трошки є розлучення, але краще щоб посипано, правда !?».

Так як очистити взуття від піщано-сольової суміші? В інтернеті - безліч ідей. Одна з них - видалити солі за допомогою Оцту. Деякі навіть пропонують потримати чоботи над парою. Ми вирішили перевірити інший лайфхак. Купили спеціальний спрей. Взуття після нього - чисте. Та й комунальники нас заспокоїли - те, чим посипають маріупольські дороги - не шкодить нашим черевикам і чоботам.

«За кілька сезонів може, але не за один. За один сезон-сіль нічого не зробить. Все одно, кожна людина з взуття прийшовши з вулиці, змиває цю сіль. Вона не може завдати такої шкоди, як допустимо в Києві і інших великих містах, де застосовується хімраствор. Там зовсім інший хімічний склад», - заступник директора з виробництва комунального комерційного підприємства "Маріупольавтодор" Альберт Соколов.

І додають, головне аби травм не було. А взуття - можна й почистити.