19:03, 04.12.2020

У центрі міста переходити дорогу - небезпечно для життя

На нашу "гарячу лінію" звернулася маріупольчанка Тетяна Пешкова. Розповіла, для людей із вадами зору перехрестя на проспекті Металургів та вулиці Митрополитської - дуже складне. Адже через гучну музику, що лунає з торговельного центру, сигнал світлофору - не чутно.

поділитись:
У центрі міста переходити дорогу - небезпечно для життя - фото 1

Гучна музика, яка лунає з торговельного центру та заглушує все навкруги. Пані Тетяна каже, через вади зору дорогу переходить тільки на звуковий сигнал світлофору. Часто їй допомагає п'ятирічний син. Перехрестя і так жваве та гучне, бо багато машин, а тут ще й колонки поставили поблизу зебри, наголошує жінка.

«Дуже сильно збиває з пантелику шум, відволікає і взагалі не розумієш, куди йти і що робити. Навіть немає можливості через шум попросити перехожих про допомогу, тому що я навіть не почую, що мені людина відповість», - розповідає жінка.

Героїня сюжету додає, аби знизити гучність, спочатку звернулася до керівника центру.

«Якось спочатку він був трошки агресивно налаштований, каже, а я вклав величезні гроші в цей магазин. Потім пішов на компроміс, каже, коли ви будете йти, ми зробимо на цей час музику тихіше, телефонуйте. Але справа в тому, що я така не одна, тому світлофор потрібен людям, у яких відсутній зір», - розповідає Тетяна Пешкова.

Далі про цю проблему жінка написала в одній із обмереж. Виявилося, гуркіт заважає багатьом.

Ми також зв'язалися з адміністрацією торговельного центру. Пан Серій запевнив, гучні колонки встановлювали лише декілька разів.

«Вийшло так, так, але це разово. Чесно кажучи, ми самі забули, що був такий момент. Як би можна вирішити. Це ж не те, щоб нерозв'язних. Питання це, я думаю, зніметься, та й все. Більше такого не повториться».

Нині пристрої демонтували, а власника - попередили, аби той дотримувався правил, повідомили нам у Центральній райадміністрації. У таких випадках профільні спеціалісти проводять заміри шуму. І, якщо порушення підтверджується, надають припис.

«В подальшому невиконання даного розпорядження, згідно із законодавством, може спричинити звернення до правоохоронні органи, залучення до адміністративної відповідальності, також звернення до суду про припинення діяльності цього об'єкта», - розповів представник Центральної адміністрації Віктор Брикшис.

Разом із пані Тетяною ми стежитимемо, чи дотримуватиметься власник торговельного центру відповідних норм.