19:40, 20 січня

У конвертерному цеху комбінату встановили нове обладнання

Модернізація триває. Сучасна установка азотного торкретування в конвертерному цеху маріупольського комбінату імені Ілліча Групи Метінвест- збудована. Вона дозволить підвищити міцність конверторів та кількість плавок у міжремонтний період. Нині тривають пуско-налагоджувальні роботи.

поділитись:
У конвертерному цеху комбінату встановили нове обладнання - фото 1

Вісім веж-ресіверів та компресорна станція з потужним обладнанням. Саме так виглядає установка для азотного торкретування. Над нею спеціалісти працювали упродовж року. Будівельними роботами займалися фахівці Метінвест-Промсервісу.

«Проведена виїмка більше п'яти тисяч тонн грунту. Було використано понад 600 метрів кубічних бетону, для влаштування фундаментів. Було змонтовано понад 800 метрів трубопроводів. І більше 300 тонн металоконструкцій», - розповідає керівник проєктів "Метінвест-Промсервіс" Юрій Михайличенко.

Агрегат працює за такою схемою. Спочатку передбачено вдування азоту під високим тиском із розприскуванням окислювального шлаку. Коли той потрапляє до футеровки, речовина охолоджується та застигає. Створений шар гарнісажу захищатиме робочу поверхню конвертора.

«Тим самим збільшуємо стійкість конвертерів. І збільшуємо кількість плавок, які можна на ньому провести. Ми за міжремонтний період зможемо виплавляти більшу кількість стали», - зазначає керівник проєктів металургійного комбінату ім. Ілліча Володимир Козловський.

Працівники стверджують: управляти такою установкою не складно. Адже все автоматизовано. Випробовували агрегат на початку січня на першому конверторі.

«Були проведені вже кілька плавок, оброблені шлаком. Технологи цеху задоволені. Ще ведемо пусконалагоджувальні роботи. Ми плануємо завершити до кінця січня. І віддати з першого лютого повністю в експлуатацію цю установку», - каже Володимир Козловський.

Нині починаються пуско-налагоджувальні роботи й на інших конверторах.