19:12, 27 вересня

У Львові пройшов дводенний форум "Захід-Схід, Північ-Південь"

Україна — різна, але єднається, коли треба дати відсіч, — лейтмотив нещодавньої дводенної зустрічі Київського безпекового форуму "Захід-Схід, Північ-Південь", організованої Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

поділитись:
У Львові пройшов дводенний форум "Захід-Схід, Північ-Південь" - фото 1

Українських та світових політиків, дипломатів і експертів запросили для обговорення найбільш гострих питань національної, регіональної безпеки, а також євроатлантичного курсу України. Цього разу їх зібрали у Львові заради діалогу з молодими активістами — представниками всіх українських регіонів.

За словами голови Київського безпекового форуму Арсенія Яценюка, обране місто — це символ.

«З моєї юності завжди Львів — це було таке уособлення справжньої сильної українськості. Більшовики не змогли зламати львівський дух. Я дуже хотів, щоб ви з різних областей України привезли до Львова ваш дух: із Запоріжжя, з Харкова, зі Східної України, з Одеси, з Миколаєва», — сказав голова Київського безпекового форуму, Прем'єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк.

У центрі уваги сотень учасників були політика, економіка, війна на сході та шлях до НАТО. Але на більшість подібних заходів молодіжний безпековий форум не був схожий. Учасники зауважили стиль, який задав дискусіям Яценюк.

«Він сидів серед гостей і спілкувався зі спікерами, як з друзями, і налаштовував на атмосферу, що це не суперформальний захід. Атмосфера була дуже товариська, і ти відчував, що можеш говорити, дискутувати», — сказала учасниця форуму з Одеси Діана Делюрман.

У виступах учасників лунали різні ідеї. Серед найчастіше згадуваних пріоритетів — боротьба з корупцією, протидія російській агентурі, розвиток підприємництва і створення робочих місць. І успіхи на цьому шляху вже є, сказав посол Канади в Україні.

«Ми бачимо, що Україна багато досягає. Дуже багато. І ще не зовсім цінує те, що вона робить. Я думаю, що це зростання. Ми бачимо на кожному кроці, що Україна стає справжнім партнером. Не тільки у плані військовому, а і політичному», — сказала посолка Канади в Україні Лариса Ґаладза.

 

«Коли я говорю перед американською публікою, часто наводжу той факт, що з часу відновлення незалежності в Україні відбулися 6 президентських виборів, у чотирьох із них тодішній чинний президент балотувався для переобрання, і у трьох із цих чотирьох випадків програвав. Це — досягнення, яке дуже рідко зустрічається на пострадянському просторі, і це заслуга України, українців та української демократії», — сказав посол США в Україні (1998-2000) Стівен Пайфер.

Однак з українською демократією не все так просто. Є й побічні ефекти, які гальмують розвиток, наполягав Арсеній Яценюк. Щонайперше — популізм, який накрив різні держави. І Україна — не виняток. Нинішня політична еліта намагається проігнорувати ідеологію, необхідність дотримання балансу влад, спиратися на демократичні інституції.

«А сьогодні проходить маніпуляція в багатьох сферах. Тому чи треба було Україні пройти цей період? Да! Треба! Саме обрання такої влади повинно привести до прививки до вакцинації. Україні потрібна вакцинація від популізму і необільшовизму. І влада повинна базуватись на інститутах, на Україні, потрібна вакцинація від популізму і необільшовизму. І влада повинна базуватись на інститутах, на переконанні, на ідеології. Це базис! Вона не може базуватись на соціальних опитуваннях», — сказав голова Київського безпекового форуму, Прем'єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк.

Але надія, що Україна вийде з небезпечного тренду, є, сказав голова Київського безпекового форуму. Адже нову українську реальність формуватиме нова генерація українців. Власне та, що була представлена на молодіжному форумі у Львові.

«Я не переконаний, що взагалі в Україні є політична еліта, є політичний клас. А я хочу, щоб ці люди стали українською політичною елітою, але з ними треба працювати. Якщо з ними не працювати, якщо їм не розповідати, якщо їх отак не кликати на спільні дискусії, не чути, що вони говорять, і не розповідати їм, як ми бачили це, — хтось інший їм буде розповідати, іншу версію історії, іншу версію сьогодення і буде малювати інше майбутнє», — упевнений голова Київського безпекового форуму, Прем'єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк.