12:10, 06 лютого

У Мангуші відкрили безоплатну крамницю – там можна взяти вживані речі

Крамниця в селищі працює уже три місяці. Вживаний одяг та взуття туди приносять самі жителі. Чи є і в Маріуполі такі заклади?

поділитись:
У Мангуші відкрили безоплатну крамницю – там можна взяти вживані речі - фото 1

 

У колишньому сараї - безкоштовний магазин. Пані Любов прийшла за теплим одягом для сина. Він приїхав до матері з окупованої території.

«Зимові речі все там. У дідової шапці недоношеній, в дідових черевиках ходе. Зустрічають-то по одягу людини», - каже жінка.

Купити речі пенсіонери не можуть. А тому ця крамниця - єдиний вихід. Її відкрили за фінансової підтримки Програми розвитку ООН. Олена Чипчева виграла грант у 72 тисячі гривень. Ще 30 виділили з місцевого бюджету.

У Маріуполі таких магазинів немає. Проте є спеціальні місця, куди можна принести непотрібну одежу. Це можна зробити у кожному районі міста. У територіальних центрах приймають одяг і взуття будь-якого розміру і незалежно від сезону. Головне, аби все було чисте та ціле.

Звернутися можна за місцем проживання. Працівники, за потреби направлять до іншого закладу, але відмовити в допомозі - не мають права. Окрім територіальних центрів є й інші установи.

«Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання розташовується: провулок Банний, 5. Та Маріупольський міський центр соціальних служб по роботі сім'ї, дітей та молоді», - розповіла заступниця директора департаменту соціального захисту населення Віта Іваннікова.

Також речі можна привезти до організації "З нами добрі серця", "Червоний Хрест" та "Карітас".