20:09, 20 січня

На телеканалі «Сигма» завершується проект «Маріуполь. Минуле»

Почесний громадянин Маріуполя, член Національної Спілки журналістів України, кінематографістів України, літературного об’єднання "Азов", краєзнавець та автор програми "Мариуполь.Минуле". Сергій Буров понад чверть століття пропрацював на телеканалі "Сигма". Нині він завершує серію своїх передач.

поділитись:
На телеканалі «Сигма» завершується проект «Маріуполь. Минуле» - фото 1

Більше тисячі двісті випусків та понад чверть сторіччя в ефірі. "Мариуполь. Минуле" - один з найтриваліших проєктів на місцевому телебаченні. Стартувала передача ще в 1994 році. І відтоді стала візитівкою телеканалу. Щосуботи містяни дивилися історії про рідне місто та як воно виглядало в різні історичні періоди, його вулички, парки, будинки і, звісно, видатних особистостей. Понад двадцять років над програмою пропрацював нині старший оператор телеканалу "Сигма", Віктор Дєдов. Запевняє - за цей час її беззмінний автор, Сергій Буров не обійшов увагою жодного цікавого куточка Маріуполя.

«мМи знімали практично всі перехрестя міста Маріуполя. Центр так це точно. І не по одному разу. Найзнаменитіші вулиці і проспекти. Ми відзняли все і найзначніші будинки міста. Коли підходять люди через кожні 5-10 хвилин і тиснуть руку, висловлюють подяку за те, що ми робимо, я думаю, що це дорогого коштує», - розповідає Віктор Дєдов.

За майже 27 років програму створювали багато операторів і режисерів. І в кожного завдяки співпраці із Сергієм Буровим був стимул розвиватися та здобувати нові навички.

«Це людина, яка ніколи не зупиняється вчитися. Тобто - це людина, яка забирає у тебе все і віддає ще більше. Людина, яка знає декілька програм - Фотошоп, Едіус, Прем'єр. Який постійно черпає знання і приходячи на монтаж він нескінченно запитує - як краще зробити програму і що мені для цього вивчити», - розповідає старший режисер телеканалу "Сигма" Михайло Шило.

Сам автор згадує - працювати на Сигмі почав випадково - після переглянутого сюжету.

«Журналіст говорив, що треба було б придумати символ міста у вигляді дерева. Мене це настільки обурило, тому що для Маріуполя символ міста - це акація. Це перші насадження, які були зроблені в Маріуполі. І я зателефонував редактору передачі. Він каже - приходьте, обговоримо цю проблему. І я прийшов, поговорили про те, про се. І я говорю - я можу запропонувати вам сюжет. Після цього сказали - може робитимемо програму про місто? І я говорю - давайте», - згадує Сергій Буров.

За фахом Сергій Давидович інженер-металург. Розповідає - хоч і сам не прагнув, але творча робота завжди сама його знаходила. І він - приймав виклик. Згадує - вдень працював на "Азовмаші", а ввечері готував програму. У всьому допомагала дружина. Ділиться - ідеї для випусків черпав з самого міста, людей та знайомств.

«Тому що, якщо я писав про доктора Пазе, так доктор Пазе мене лікував від свинки по-моєму. Якщо я про ще якогось лікаря або інженера робив - я їх просто знав. Якщо про сталевара писав, то ми з ним теж зустрічалися», - каже Сергій Буров.

Крім того, Сергій Давидович автор чотирьох книг, багатьох статей та засновник сайту, присвяченого історії Маріуполя.

Поки що останній випуск програми "Мариуполь. Минуле" вийшов у ефір 16 січня.

 

Вільний час Сергій Буров планує присвятити родині. Проте його статті та сюжети залишаються актуальними і з ними можна ознайомитися в інтернеті.

Архів програм "Маріуполь Минуле" можна подивитися за посиланням ТУТ.