18:35, 06 вересня

У Маріуполь зі змагань повернулися паралімпійці

98 медалей та шосте командне місце. Українські спортсмени вдало виступили на Паралімпіаді у Токіо. Зокрема дві "бронзи" вибороли маріупольські плавці Ярина Матло та Василь Краник. Вдома призерів зустріли рідні та вболівальники.

поділитись:
У Маріуполь зі змагань повернулися паралімпійці - фото 1

Україну на змаганнях представляли понад 140 спортсменів. З них п'ятеро - маріупольські плавці. Привітати своїх героїв прийшла ціла делегація.

Для плавця Олександра Комарова це були треті подібні змагання. Цього разу до п'єдесталу не вистачило зовсім трохи. Адже конкуренція постійно зростає.

Найвищий рівень організації та суворі карантинні правила. Так Данило Чуфаров описує Паралімпіаду у Токіо. Та їй передувала виснажлива восьмимісячна підготовка.

Із Токіо до Маріуполя бронзову нагороду привезла наша плавчиня Ярина Матло. Каже, ця медаль - плід важкої праці. Фізичної та емоціональної. Адже до останнього було невідомо, чи відбудеться Паралімпіада.

«І ти не знаєш, готуватися, не готуватися. В принципі, є одна відповідь - так, готуватися! Але коли за стіною цієї підготовки не стоять проблеми зі здоров'ям. Але так склалося, що ми змогли добитися, щоб нам виділили басейн в іншому місті. Так склалося в нашому. І ми провели відмінну підготовку», - розповідає бронзова призерка Паралімпіади Токіо-2020 Ярина Матло.

Проте невдовзі відповідні умови для тренувань мають з'явитися і в Маріуполі.

«У нас чудова команда, у нас чудові традиції безпосередньо в Маріуполі з плавання. Через два місяці відкривається єдиний в регіоні критий олімпійський басейн 50-метровий. Нам хочеться вірити, що буквально через кілька років ми зможемо приймати вже в Маріуполі змагання самого-самого високого статусу», - розповів начальник навчально-спортивного відділу управління молоді та спорту Георгій Федоренко.

Тож, підготовку до наступних змагань наші спортсмени зможуть планувати у рідному місті.