18:20, 15 липня

У Маріуполі змінять ціну на проїзд у громадському транспорті

До 9-ти гривень у трамваях та до 10-ти у тролейбусах і автобусах. Як до такої новини поставилися містяни та які аргументи в транспортників?

поділитись:
У Маріуполі змінять ціну на проїзд у громадському транспорті - фото 1

Громадські слухання. На порядку денному питання підвищення тарифу на проїзд в міському транспорті. А його 80 % на дорогах комунального - такої мети досягли в міськраді за п'ять років. Замість старої та некомфортної техніки придбали сучасні машини.

 

Паливо та електроенергія дорожчає, техніка потребує обслуговування. Аби і далі розвивати підприємство, потрібні чималі інвестиції. Фахівці підрахували, собівартість проїзду на автобуси майже 13 гривень, а на електротранспорт – 21 грн. Близько 60% у структурі тарифу складає зарплатня.

В управлінні зізнаються, не вистачає працівників. Планують влаштувати майже сто людей. На підприємстві найбільше бракує водіїв.

Для економії коштів, маріупольцям пропонують користуватися проїзними. Запланована ціна - 450 гривень на місяць. Окрім цього, у департаменті подбали про пільговиків. Вони, як і раніше їздитимуть безкоштовно, навіть у маршрутках. Цього року у міськраді планують компенсувати вартість проїзду приватним перевізникам. На це мають виділити понад 8 мільйонів гривень. Але маріупольські депутати, які були присутні на обговоренні, впевнені, безкоштовний проїзд потрібно монетизувати за кошти державного бюджету. Для цього звернуться до Уряду. Зайшла мова і про єдиний електронний квиток. Маріупольці хочуть, аби така послуга працювала в усьому транспорті.

«Єдиний квиток буде введений. Але для цього повинна бути проведена велика робота. Ми завжди домовлялися, що ми говоримо ту ситуацію, якою вона є. Квиток, він в кращому випадку у нас в місті з'явиться через рік-півтора року. Він просто так не з'являється», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Щодо вартості проїзду, під час слухання вирішили: підвищення не оминути. З 7 і 8 гривень до 9 і 10. Вартість квитків планують змінити з серпня. Остаточно ухвалити нову ціну мають депутати на сесії міськради.