14:55, 17 березня

В Україні збільшено інтервал між щепленнями вакциною Covishield

Раніше рекомендували вводити другу дозу препарату через 28 днів. Тепер цей період збільшений до трьох місяців.

поділитись:
В Україні збільшено інтервал між щепленнями вакциною Covishield - фото 1

Другу дозу вакцини Covishield тепер будуть вводити через 90 днів після першого щеплення. Про це розповів головний санлікар України Віктор Ляшко.

Таке рішення прийнято після проведення додаткових вивчень препарату. Вчені встановили, що ефективність AstraZeneca / Covishield зростає до 81,3%, якщо другу дозу вводити через 12 тижнів після першої. А при введенні двох доз з інтервалом менше 6 тижнів, ефективність Covishield становить лише 55,1%.

За минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 9840 осіб. З них вакциновано 1 дозою – 9839 людей, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 1 особа. Усього з початку кампанії з вакцинації щеплено 71 923 особи.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників лікарень по лікуванню COVID-19, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.