18:56, 19.11.2020

У Маріуполі через маску побилися пасажири автобусу

У автобусі 14-а жінки не захотіли правильно одягнути маски та почали чіплятися до кондуктора й інших пасажирів. Зав'язалася драка. Чим усе закінчилося?

поділитись:
У Маріуполі через маску побилися пасажири автобусу - фото 1

Так минула одна з робочих змін кондукторки пані Людмили. Розповідає: тоді до салону зайшли дві жінки. Вдягати маски відмовилися.

«Жінки кричали на всіх людей, що як бидло. Всі в масках. Невже вам це подобається. Чіплялися до чоловіка, який виходив з автобуса за рукава. Він одну жінку відкинув, другу відкинув. Викликали поліцію, жінки трохи заспокоїлися та встигли убіжати», - згадує конфлікт кондукторка.

Колеги Людмили підтверджують: нині більшість конфліктів у транспорті стаються саме через неправильне носіння пов'язок.

«Кондуктор 10 раз може сказати "одягніть маску", а людина робить вигляд, ніби не чує. Або тільки відійшла - знову зняла. Зручне НЕ Зручне, а що робити, якщо це треба. Навіщо ризикувати і заражати людей», - каже пасажирка громадського транспорту Лідія.

Кондуктори попереджають: якщо пасажир не реагує на зауваження, то можуть викликати правоохоронців.

«В такому випадку блокуємо двері і чекаємо поліцію. Поліція приїжджає і розбираємося на місці. Спасибі, є такі пасажири, які заступаються. Якщо пасажир мене не слухає, то пасажири збоку починають підтримувати», - каже кондукторка Валентина.

Працівникам транспорту пояснюють, як правильно поводитися за конфліктної ситуації, розповідають у профільному департаменті.

«На сьогоднішній день кондуктори і водії проходять спеціальні інструктажі з взаємодії з пасажирами в умовах карантину. Ми намагаємося довести цю інформацію культурно і зобов'язати всіх пасажирів носити маску, правильно носити під час всієї поїздки», - розповів директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Також чиновники додали: більшість жителів ставляться до обмежень із розумінням. І підтверджують це цифрами. На початку карантину транспортники фіксували до 5 порушень маскового режиму щодня. Нині реєструють до двох за тиждень.

До речі сьогодні президент Володимир Зеленський саме підписав закон про введення штрафів за відсутність маски у громадських місцях та транспорті. За таке порушення громадянам тепер прийдеться заплатити штраф від 170 до 255 гривень.