17:48, 07 вересня

У Маріуполі електронна система дала збій - лікарняного не буде?

У Маріуполі все більше пацієнтів обурюються, бо не можуть вчасно оформити документ непрацездатності. Чи дійсно мережа працює недосконало? І що радять робити у такому випадку юристи?

поділитись:
У Маріуполі електронна система дала збій - лікарняного не буде? - фото 1

Електронні лікарняні у маріупольських медзакладах оформлюють від липня. Та система періодично висне. А люди нервуються.

«Електроні лікарняні- це легко і зручно? У дитини температура 38,7. Лікар намагається відкрити лікарняний, - ан ніт. Система висить. Після півгодини очікування, мене відпустили додому, як і інших мам, яким намагалися відкрити ще раніше. Сказали, що коли відкриється лікарняний на мій номер прийде повідомлення. Зараз пройшло вже три години. І нічого», - обурюються батьки у соціальних мережах.

І такі випадки не поодинокі. Пані Валентина мала пройти лікування у стаціонарі. Їй призначили крапельниці та уколи. А як тільки справа дійшла до відкриття електронного лікарняного - почалися проблеми.

«Комп'ютери зависли, нічого у вівторок пішла. У середу теж зависли і тільки в п'ятницю відкрила», - каже пацієнтка.

Тоді медики виправдались: така затримка сталася через помилку у декларації.
Юристи радять: вимагати, аби вам відкрили "е-лікарняний". Бо за законом відмовити вам у цьому через технічні проблеми і збій у системі - не можуть.

Хоча труднощі з оформленням таких документів непрацездатності на практиці є, перехід до мереж припинить схему видавання лікарняного за презент, - вважають пацієнти.
Та поки й у медиків роботи додалося. Аби сформувати електронний лікарняний, уся інформація про пацієнта має бути вірною. Тут і пенсійний фонд, соцстрах та медичний заклад мають працювати на результат, кажуть сімейні лікарі. Хоча б одна помилка - і система все блокує.

А ще кажуть: періодично дає збій техніка. І так по всій країні, запевняє головний директор центру первинної допомоги Олександр Лазаренко.

«Затримка пов'язана з тим, що не працює система електронна. На жаль, це залежить не від нас, це залежить від центрального сервера, який знаходиться в Києві. Тому пацієнтові доводиться кілька разів звертатися до нас», - розповів Олександр Лазаренко.

До першого жовтня в цьому закладі видаватимуть й паперові екземпляри лікарняних. Якщо система відмовиться працювати.