18:51, 10 серпня

У Маріуполі можуть зрости ціни на теплопостачання та гарячу воду майже на 30%

Сьогодні комунальники провели громадські слухання. Які питання найбільше хвилюють містян та скільки нам доведеться витрачати грошей в опалювальний сезон?

поділитись:
У Маріуполі можуть зрости ціни на теплопостачання та гарячу воду майже на 30% - фото 1

У "Тепломережі" запевняють - за законом вимкнути гарячу воду не мають права. Та додають, через зростання ціни на газ, тариф для жителів може збільшитися на 70 %. Аби стримати це, розробили інвестиційний план. Документ передбачає модернізацію мереж і котелень. Паралельно Накнафтогаз пропонує тепломережам довгострокові контракти. Але за певних умов.

«Цим контрактом зафіксована найнижча на сьогодні ціна, яка становить 7400 грн за тисячу метрів кубічних для підприємств теплопостачання, які виробляють теплову енергію для населення. Але ця ціна можлива за додаткових умов. Це стовідсоткова передоплата за постачання газу, це надання банківських гарантій підприємству, а також стовідсоткова оплата населення за послугу теплопостачання», - наголошує директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами Костянтин Пісмарьов.

На слуханнях щодо підняття тарифу, містяни питали й про майбутні ціни за квадратний метр. Спеціалісти підрахували...

«30 кв \ м - вартість опалення - орієнтовно 909 грн в місяць. За двокімнатну, виходячи з 43 кв / м - вартість 1313, трикімнатна - 60 кв / м - вартість 1800», - зазначив Костянтин Пісмарьов.

Крім цього, питали й про тепловтрати. Мешканці одного з ОСББ наголошують, навіть з розумною рамкою - жодного результату.

«За рахунок чого? У нас не виходить економити, у нас стоїть теплосчетчик. -20 - дали 60 градусів. Тільки впала температура, все 50 градусів. Воно нічого не видає, холоднеча в квартирах, що ми можемо економити».

Та фахівці підкреслюють, за цим стежать у спеціальних графіках контролю тепла.
Нині борг маріупольців за опалення становить 400 мільйонів гривень. Аби він не зростав, людям пропонують платити авансом. До будинків вже приносять платіжки з рекомендованою сумою. Фахівці наголошують, якщо у вас виникають будь-які проблеми у системі тепло- чи водопостачання або питання стосовно сплати, одразу звертайтеся до підприємства.