20:30, 12.08.2020

У Маріуполі не вистачає дитячих реаніматологів

Більшості дитячих реаніматологів міста - далеко за 50 років. У медзакладах цих лікарів - не вистачає. Адже професію, яка вимагає високого емоційного навантаження, молоді фахівці обирають дедалі рідше.

поділитись:
У Маріуполі не вистачає дитячих реаніматологів - фото 1

Під час пандемії дитячі реаніматологи працюють у посиленому режимі. Лікарі зібралися на термінову нараду. Оглядають дитину з тяжкою формою пневмонії. Таких у реанімаційному відділені Маріуполя перебуває нині двоє.

«В однієї дитини важка пневмонія з плевральними ускладненнями, ускладнена плевритом, отримує лікування, поки стан залишається важке у іншої дитини асептичний стан теж стан важкий», - розповідає дитячий реаніматолог Віктор Шайда.

За дитячі життя Віктор Шайда бореться вже 20 років.

«Всі дитячі реаніматологи, медсестри, всі хто працює в цих стінах - десь люди жертовні з якоїсь точки зору, яким доводиться жертвувати і своїм силами. І своїм здоров'ям, і свої особистим часом і сім'ями», - каже реаніматолог.

Кожному другому дитячому реаніматологу у Маріуполі далеко за 50 років.

«Молодь не сильно прагне, тому що емоційно, енергетично затратне, важко», - каже лікар.

В умовах пандемії навантаження й ризики для лікарів зросли. Зараз у лікарні перебувають хворі та з підозрою на covid-19 діти.

«У нас дітки з підтвердженим коронавірусів 4 було, у нас на стацлеченіі на даний момент знаходиться одна дитина з підтвердженим діагнозом і двоє діток з підозрою», - розповідає завідувачка інфекційного відділення Юлія Малахова.

Якщо стан дитини погіршиться, її терміново переведуть сюди, до реанімації, де за необхідності підключать до апарату штучної вентиляції легенів.

«Апарат ШВЛ є превалюючим і необхідною умовою при проведенні терапії у хворих з ускладненими формами. З важкими формами коронавируса без нього все зусилля медикаментозні виявляться безуспішними», - каже дитячий реаніматолог Віктор Шайда.

Вже втретє у Маріуполі апарати ШВЛ державним лікарням надає Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест.

«Це дійсно системна і постійна допомога від Фонду Ріната Ахметова ми дуже вдячні за те, що нас чують за те, що приділяють увагу нашому місту розуміють наскільки важливо об'єднати всі зусилля в боротьбі з пандемією», - зазначила заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Таке обладнання знадобиться лікарям й після закінчення пандемії.

«Дозволяють проводити ШВЛ в найсучасніших режимах, які розроблені на сьогоднішній день. Тому хочу висловити подяку від імені співробітників всього колективу реанімації за дану акцію Фонду Ріната Ахметова. Найцінніше це здоров'я наших дітей», - каже Віктор Шайда.

Усього для державних лікарень країни Фонд закупив 200 апаратів штучної вентиляції легень.

«Понад 100 апаратів вже доставлені в країну і передаються державним лікарням в регіонах. Два отримала Маріупольська міська лікарня № 4. Раніше Фонд Ріната Ахметова передав лікарні швидкої допомоги Маріуполя ще чотири сучасних висококласних апарату ШВЛ», - розповіла директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Упродовж року на апаратах, наданих Фондом, інтенсивну терапію з підключенням до цього обладнання зможуть отримати понад 10,5 тисяч пацієнтів.