09:30, 06 жовтня

У Маріуполі обрали переможця у конкурсі на реконструкцію Центральної набережної

Завершився міжнародний архітектурний конкурс на реконструкцію Центрального берега Маріуполя. Переможець обирався професійним журі та відкритим електронним голосуванням жителів міста. Це став проєкт української компанії SBM Studio.

поділитись:
У Маріуполі обрали переможця у конкурсі на реконструкцію Центральної набережної - фото 1

 

Конкурсні роботи другого етапу оцінювалися відповідно до п’яти принципів проєктування: бачення, інтеграція, спадкоємність, ідентичність та регенерація. Журі відзначило, що у переможця є чітка візуальна ідентичність, яка відповідає існуючому контексту та процесам, що сформували територію, а також забезпечує перспективи на майбутнє.

Проєкт SBM Studio передбачає поділ пляжу на три зони – головний пляж, браунфілд та природний пляж.

На Головному пляжі, згідно з проєктом, передбачається виділення дитячої зони, як великої мідії з водою в оточенні мініферм мідій. Такий підхід, на думку архітекторів, дасть можливість дітям безпечно грати з водою, а батькам повноцінно відпочити.

Тут також передбачається створити зону променад з переобладнаних залізничних вагонів. У них розмістяться кафе та відео зали. А ще буде бігова та велодоріжки.

Зона браунфілд (покинута частина пляжу з бетонним виходом до моря) призначена для подовження сезону. Її можна буде експлуатувати цілий рік. Тут буде конференц-зала з чудовим видом та оглядовим майданчиком. А також фудкорт із захищеним від вітру та спеки внутрішнім двориком.

 

Природний пляж – найбільш тиха зона відпочинку. Тут будуть дерева, лежаки та тіньові навіси. Все для спокійного відпочинку на морі, повідомляє сайт міської ради.