19:13, 13 жовтня

У Маріуполі презентували стратегію розвитку туризму до 2026 року

Від вулиці музеїв до бар-кварталу. В Центрі «1991» відбулася презентація стратегії з розвитку туризму на найближчі 5 років.

поділитись:
У Маріуполі презентували стратегію розвитку туризму до 2026 року - фото 1

Стратегію розробила професійна команда під керівництвом секретаря Національної інвестиційної ради України, ексголови уряду Аджарії Левана Варшаломідзе.

Стратегія 2026 має стати початком розвитку туристичного потенціалу міста. І головна родзинка Маріуполя - це Азовське море, зазначив Вадим Бойченко.

"Напевно, вже не звертаємо уваги, але коли приїхали представники, наші українці, які, ще раз підкреслюю, поїхали, вже представляють бюро в Мілані. Подивилися на наше море, кажуть, так, воно дрібне, але знаючи нашу історію, бачачи, як Маріуполь змінюється, вони сказали, на мій погляд таку ємну фразу: "Маріуполь з дрібним морем, але з дуже глибокими смислами"", - зазначив міський голова.

Саме тому в муніципалітеті працюватимуть над планом реконструкції Центральної набережної, за новий вигляд якої нещодавно могли проголосувати всі охочі.

Секретар Національної інвестиційної ради України Леван Варшаломідзе наголосив: кожен маріуполець має сказати, яким він бачить свій дім у майбутньому.

Також за внесок у розвиток культурного, гастрономічного та гостинного туризму почесні нагороди вперше отримали громадські діячі та підприємці. Обговорили й інші пункти стратегії, а це: проведення культурних, мистецьких та спортивних фестивалів, створення грецького кварталу, бар-кварталу, ботанічного саду та місця, де закохані з усіх куточків країни могли б одружитися всього за добу. Та, аби залучити до міста якомога більше туристів, необхідно розвивати відповідну інфраструктуру. Зокрема, відкрити аеропорт. Як результат, автори документу розраховують, що вже у 2026-му році до Маріуполя можуть приїхати близько 600 тисяч відвідувачів.